„Masz prawo do…”. Cykl Edukacji Prawnej w bibliotece w Raciborzu

„Masz prawo do...”. Cykl Edukacji Prawnej w bibliotece w Raciborzu

Wykład, którego tematem były „Prawa pracownika i uprawnienia w zakresie świadczeń emerytalno-rentowych na tle przykładów orzeczniczych”, poprowadziła sędzia Mariola Łącka.

16 marca w raciborskiej bibliotece odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Edukacji Prawnej „Masz prawo do…”, którego celem jest zwiększenie świadomości prawnej i ułatwienie funkcjonowania w życiu codziennym. Spotkanie zorganizowano z okazji Dnia Edukacji Prawnej 2023.

- reklama -

Wykład, którego tematem były „Prawa pracownika i uprawnienia w zakresie świadczeń emerytalno-rentowych na tle przykładów orzeczniczych”, poprowadziła sędzia Mariola Łącka – sędzia Sądu Okręgowego w Rybniku w stanie spoczynku z ponad 20-letnim stażem w Wydziale Pracy i Ubezpieczeń Społecznych. Uczestnicy dowiedzieli się m.im. o sposobach nawiązania zatrudnienia, przyczynach i sposobach rozwiązania stosunku pracy, warunkach uzyskania renty i emerytury. W swoim wykładzie sędzia przytoczyła wiele bardzo ciekawych przykładów, z którymi spotkała się w trakcie praktyki sędziowskiej. Wykład został bardzo pozytywnie oceniony przez uczestników, zarówno w zakresie treści, jak i sposobu przedstawienia.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj