Większość firm nie może znaleźć pracowników o odpowiednich kompetencjach

Fot. unsplash.com

Firmy szukają pracowników, którzy zaoferują im swoje doświadczenie i umiejętności, ale będą też cechowali się pożądanymi kompetencjami miękkimi.

72% firm w Polsce ma trudności w znalezieniu pracowników z odpowiednimi umiejętnościami. To o 2 p.p. więcej niż rok temu. Najtrudniejszymi do znalezienia wśród kandydatów są umiejętności z obszaru IT i analizy danych, o czym mówi 27% pracodawców, kolejne są kompetencje z zakresu sprzedaży i marketingu oraz umiejętności techniczne. Branżą, w której pracodawcy mówią o największych wyzwaniach rekrutacyjnych, są usługi komunikacyjne – aż 83% firm ma problem ze znalezieniem odpowiednich do pracy kandydatów.

- reklama -

– W Polsce obserwujemy utrzymujący się od lat wysoki wskaźnik niedoboru talentów, na który dodatkowo nakłada się coraz większa presja płacowa. Wyzwania pracodawców związane ze znalezieniem odpowiednich talentów o pożądanych kompetencjach, ale wpisujących jednocześnie się przy tym w założenia budżetowe organizacji, są coraz większe. Można zauważyć, że mamy do czynienia z zapotrzebowaniem rynku pracy na wykwalifikowanych pracowników we wszystkich branżach – wskazuje Katarzyna Pączkowska.

przycisk-plusy

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj