Nowa sieć kanalizacyjna w Borucinie

kanalizacja borucin
Wydrukuj stronę Poleć stronę znajomemu Pobierz stronę jako PDF Kolejny etap budowy kanalizacji w Borucinie. Umowa z wykonawcą została podpisana

Zostanie wybudowana kanalizacja sanitarna wraz z budową podejść do budynków. Zakres prac obejmować będzie również odbudowę dróg gminnych.

W najbliższym czasie kolejne gospodarstwa domowe w Borucinie zostaną podłączone do nowej sieci kanalizacyjnej. Firma Borbud z Raciborza, która jest wykonawcą inwestycji, ma 24 miesiące na cały etap prac począwszy od zaprojektowania po budowę sieci kanalizacji sanitarnej. Inwestycja ma na celu uporządkowanie gospodarki ściekowej w Borucinie – rozdzielenie ścieków komunalnych od wód opadowych. W tym zakresie zostanie wybudowana wspomniana kanalizacja sanitarna wraz z budową podejść do budynków. Zakres prac obejmować będzie również odbudowę dróg gminnych po wybudowanej kanalizacji sanitarnej.

- reklama -

Środki w wysokości 7 552 500,00 zł Gmina Krzanowice pozyskała z Programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Jej całkowita wartość opiewa na kwotę 7 997 921,25 zł. Różnicę w wysokości 445 421,25 zł poniesie samorząd ze środków własnych.

fot. UM Krzanowice
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj