Zabytki w Krzanowicach, Wojnowicach i Borucinie z dofinansowaniem

krzanowice
Fot. UM Krzanowice

Renowacja dotyczy kościołów w Krzanowicach, Borucinie i Wojnowicach, wyremontowane będą też pomieszczenia w kamienicy w Wojnowicach.

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Krzanowicach zostało podjętych siedem uchwał dotyczących renowacji zabytków na terenie gminy. Wsparcie popłynie do parafii: św. Wacława w Krzanowicach, Podwyższenia Krzyża Świętego w Wojnowicach i św. Augustyna w Borucinie, dofinansowanie powędruje również na renowację kamienicy w Wojnowicach.

- reklama -

W ramach zadań zrealizowane zostaną: montaż okien i obróbka ościeży (302 533,15 zł) oraz wykonanie nowego chodnika w obejściu budynku kościoła w Krzanowicach (159 000 zł). W świątyni w Borucinie zostanie wykonana pełna konserwacja ołtarzy bocznych wraz z obrazami i figurami w kościele w Borucinie (182 720 zł), odrestaurowany zostanie także ołtarz główny kościoła (140 320 zł). W Wojnowicach zaplanowano częściową renowację wnętrza kościoła (371 000 zł) i częściową renowacją na zewnątrz (87 000 zł). Wyremontowane będą też pomieszczenia w budynku mieszkalnym, w kamienicy w Wojnowicach (37 000 zł).

Łączna wartość dofinansowanych zadań wynosi 1 280 000 zł, z czego 98% środków pochodzi z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj