Warsztaty teatralne z Grażyną Tabor w raciborskim DLO [ZDJĘCIA]

Warsztaty teatralne z Grażyną Tabor w raciborskim DLO

Pierwszy dzień zajęć przebiegł pod kątem poznawania własnych umiejętności uczestników, warsztatu aktorskiego i tekstu.

23 maja rozpoczęły się warsztaty teatralne dla młodzieży w Diecezjalnym Liceum Ogólnokształcącym w Raciborzu zorganizowane w ramach projektu “Bierz ksiązkę i yolo” dofinansowanego z funduszy programu BLISKO Narodowego Centrum Kultury.

- reklama -

Pierwszy dzień zajęć z Grażyną Tabor przebiegł pod kątem poznawania własnych umiejętności uczestników, poznawania warsztatu aktorskiego oraz tekstu. Najpierw prowadząca przeprowadziła rozgrzewkę i część techniczną, podczas której młodzież ćwiczyła głos, wymowę, ruch, umiejętność improwizacji i wyrażanie emocji. Potem nadszedł czas na część twórcza i pracę z tekstem. Na warsztat uczestnicy wzięli fragmenty tekstu Olgi Tokarczuk „Prawiek i inne czasy”. Młodzież rozpoczęła przygotowania do stworzenia krótkiej etiudy. Zanim jednak będą mogli pokazać efekty swojej pracy, muszą bardzo dobrze poznać tekst, zrozumieć przekaz, jaki niesie i rozpoznać emocje w nim zawarte, dlatego po rozdzieleniu ról sporą część warsztatów poświęcili na tak zwane „próby czytane”.

Warsztaty to także okazja do rozmowy z Grażyną Tabor na temat radzenia sobie ze stresem podczas wystąpień, doboru repertuaru do konkursów recytatorskich oraz sposobu recytacji. Młodzież z niecierpliwością czeka już na kolejne zajęcia w przyszłym tygodniu.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj