TBS buduje mieszkania dla raciborzan

tbs
Roczne sprawozdanie TBS-u za 2022 r.

Gmina Racibórz przekazała TBS-woi działki u zbiegu ul. Słowackiego, Matejki i Żeromskiego.

Miejska spółka Raciborskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego aktywnie angażuje się w inwestycje mieszkaniowe, oferując mieszkania dla mieszkańców Raciborza. Koncentruje się na budowie i zarządzaniu nieruchomościami, mając na celu zaspokajanie potrzeb mieszkaniowych lokalnej społeczności. Obecnie TBS posiada zasoby obejmujące 317 mieszkań o łącznej powierzchni 15 997,28 m².

- reklama -

W 2022 r. spółka kontynuowała procesy mające na celu doprowadzenie do powstania dwóch kolejnych bloków mieszkalnych przy ul. Łąkowej. Dzięki wsparciu finansowemu w wysokości 35 mln zł ze środków Funduszu Dopłat TBS otrzymało możliwość realizacji tych projektów. Inwestycja obejmuje nie tylko budynki mieszkalne, ale również infrastrukturę towarzyszącą, taką jak drogi wewnętrzne, parkingi, place zabaw i małą architekturę. Gotowe mieszkania będą wynajmowane przez gminę osobom spełniającym warunki otrzymania lokalu mieszkalnego.

W zeszłym roku gmina Racibórz przekazała działki u zbiegu ul. Słowackiego, Matejki i Żeromskiego raciborskiemu TBS-owi. Dzięki nabytemu majątkowi spółka będzie mogła kontynuować powiększanie miejskich zasobów mieszkaniowych, co przyniesie poprawę warunków życiowych wielu raciborzanom.

Dbając o sprawne zarządzanie oraz obsługę petentów, Raciborskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego odnotowało w 2022 r. zysk na poziomie prawie 300 tys. zł. Jak zapowiada urząd miasta, perspektywy spółki na najbliższe lata wyglądają obiecująco dzięki planowanym kolejnym inwestycjom mieszkaniowym. – Raciborskie TBS Sp. z o.o. to gwarancja budowy przyszłości dla mieszkańców Raciborza. Oferowane przez spółkę mieszkania TBS to realna szansa na spełnienie marzeń o własnym lokum. Działania towarzystwa wspierają rozwój naszego miasta i poprawę warunków mieszkaniowych dla wszystkich – podkreśla magistrat. Mieszkania TBS są dedykowane osobom, które nie są w stanie zakupić własnego lokum ze względu na niskie dochody lub wysokie koszty wynajmu na rynku. Kryteria dochodowe dla ubiegających się o mieszkanie TBS są określone przez ustawę i różnią się w zależności od regionu oraz liczby członków gospodarstwa domowego. Dodatkowo zależą od okresu budowy mieszkania TBS oraz ewentualnej wymaganej partycypacji finansowej.

fot. UM Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj