Dzień Dziecka z raciborską biblioteką [ZDJĘCIA]

dzien dziecka biblioteka
Dzień Dziecka z raciborską biblioteką

Piłka nożna, zabawy z roślinami, doświadczenia i eksperymenty, a także pokaz iluzjonisty i mistrza świata we freestyle football – raciborska biblioteka zaprosiła do siebie najmłodszych.

W sobotę 3 czerwca na terenie biblioteki oraz sąsiadującym orliku odbył się „Dzień Dziecka z Biblioteką”. W organizację wydarzenia zaangażowani byli partnerzy projektu „Łączy nas biblioteka” dofinansowanego ze środków programu BLISKO Narodowego Centrum Kultury, którzy przygotowali na tę okazję stoiska z aktywnościami. Współorganizatorami byli także: Szkoła Podstawowa 4 i Wodociągi Raciborskie.

- reklama -

Unia Racibórz przygotowała stanowisko piłkarskie. Na terenie orlika SP 4 na dzieci czekał trener, który zaprosił do piłkarskiej rozgrzewki oraz strefa gry w teqball polegająca na odbijaniu piłki tak, by trafiła ona w specjalnie zaprojektowany dla tego sportu stół po stronie przeciwnika. Arboretum Bramy Morawskiej zachęcało do zabaw z roślinami – dzieci wykonywały botaniczne zakładki do książek, korony i leśne bransoletki. Z kolei Muzeum w Raciborzu – Centrum Naukowe SOWA zgromadziło wokół siebie miłośników doświadczeń i eksperymentów. W ofercie biblioteki znalazły się: konkurencje sportowe i rodzinne, malowanie twarzy, zagadki i łamigłówki oraz zabawy plastyczne.

Specjalnym gościem pikniku był iluzjonista Łukasz Kupiniak, który oprócz pokazu magicznych sztuczek zainaugurował Tydzień Czytania Dzieciom – dzieci wysłuchały wiersza Jana Brzechwy „Kaczka Dziwaczka” oraz Paweł Skóra – mistrz świata we freestyle football. Licznie zgromadzona publiczność żywo reagowała zarówno na popisy iluzjonistyczne, jak i żonglerkę piłką.

Podczas pikniku dzieci na specjalnej karcie zbierały pieczątki za udział w proponowanych aktywnościach. Ostatnią pieczątkę można było otrzymać w Eurece – Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży za wypożyczenie książki, a wypełniona karta upoważniała do odbioru nagrody. Odwiedziny w bibliotece dla wielu dzieci były okazją do zapisania się. Dzięki temu prawie 40 osób stało się czytelnikami raciborskiej biblioteki.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj