V Raciborski Festiwal Gier Planszowych [ZDJĘCIA]

festiwal gier planszowych
V Raciborski Festiwal Gier Planszowych

W trakcie festiwalu odbyły się m.in. eliminacje do Mistrzostw Polski w Carcassonne i Catan oraz Rodzinny Turniej Dobble.

3 czerwca w bibliotece przy ul. Kasprowicza odbyła się V edycja Raciborskiego Festiwalu Gier Planszowych, która w tym roku była połączona z obchodami Dnia Dziecka w Bibliotece. Wydarzenie przyciągnęło wielu zarówno nowych, jak i stałych uczestników, którzy mieli okazję skorzystać z szerokiej kolekcji gier planszowych udostępnionych przez bibliotekę.

- reklama -

W trakcie festiwalu odbyły się eliminacje do Mistrzostw Polski w Carcassonne, w których wzięło udział osiem osób. Pod czujnym okiem sędziów Darii i Dawida Toman eliminacje zwyciężył Tomasz Opiela. Przeprowadzone zostały też eliminacje do Mistrzostw Polski w Catan, gdzie zawalczyło dwunastu uczestników. Sędzia Kamil Głogowski wyłonił zwycięzcę Jakuba Grzegorczyka. Wygrani w obu turniejach dostali między innymi bilet na kolejny etap mistrzostw oraz nagrody rzeczowe.

Wielu chętnych przyciągnął również Rodzinny Turniej Dobble przeprowadzany przez Katarzynę Rzytki. Ponadto uczestnicy festiwalu mieli okazję poznać nowe gry planszowe w trakcie pokazów gier: „Harry Potter: Hogwarts Battle – Obrona przed czarną magią” oraz „Pokèmon”.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj