Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]

tydzien czytania dzieciom
Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w raciborskiej bibliotece

Akcja kolejny raz pokazała, że głośne czytanie jest potrzebne, a najmłodsi czytelnicy z ogromną uwagą i przyjemnością wysłuchują czytanych im historii.

Tegoroczny XXII już Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom przebiega pod hasłem „Książka to ogród”. Inspiracją do hasła stało się stare chińskie przysłowie „Książka jest jak ogród, który można włożyć do kieszeni”. Akcja od wielu lat zachęca przedszkola, szkoły i biblioteki do organizowania imprez i wydarzeń czytelniczych oraz popularyzacji idei codziennego czytania dzieciom. Wszystko po to, aby rozbudzić pasje czytelnicze wśród najmłodszych.

- reklama -

Do akcji tradycyjnie włączyła się raciborska biblioteka oraz jej filie. Eureka – Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Kasprowicza 12 zaprosiła do siebie uczniów klas I-III ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Raciborzu. Po głośnym czytaniu dzieci w grupach tworzyły kolaż złożony z elementów przedstawiających rośliny. Efektem pracy była książka, która nawiązywała do hasła „Książka to ogród”. Filię nr 2 Ostróg odwiedziło Przedszkole 24, a książkę „W ogrodzie Matyldy: zaginięcie trzmiela Stefana” przeczytała Sabina Freindorf – nauczycielka ze żłobka na Ostrogu, zaś podczas odwiedzin maluchów ze Żłobka na Ostrogu książkę „Witaj motylku” przeczytała dyrektor przedszkola nr 27 Aleksandra Szabat.

Filię nr 3 na Ocicach oprócz przedszkolaków odwiedził niezwykły gość ze świata sportu: Michał Kozłowski, rozgrywający Plus Ligi Siatkówki, reprezentant klubu Warta Zawiercie w obecnym sezonie 2022/2023, zaś w ubiegłych latach rozgrywający Zaksy Kędzierzyn-Koźle, z którą zdobył tytuł Ligii Mistrzów. Siatkarz przeczytał najmłodszym książkę pod tytułem „Tata Oli na wakacjach”. W filii nr 10 Markowice klasa III wzięła udział w akcji czytelniczej. Justyna Oszust, dyrektor Domowego Przedszkola, przeczytała uczestnikom książkę Eweliny Włodarczyk pt. „Mapa Skarbów” w plenerze. Po czytaniu uczniowie stworzyli także nasienne kule kwiatowej łąki. W filii nr 5 Płonia i filii nr 8 przy ulicy Żorskiej bibliotekarze przeczytali uczniom i przedszkolakom „Rwetes w ogrodzie”.

Akcja kolejny raz pokazała, że głośne czytanie jest potrzebne, a najmłodsi czytelnicy z ogromną uwagą i przyjemnością wysłuchują czytane im książki.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj