13. Raciborski Festiwal Średniowieczny [ZDJĘCIA]

13. Raciborski Festiwal Średniowieczny

700 odtwórców wciela się w role Słowian, wikingów czy Rusinów, by przybliżyć historię i kulturę okresu początków Państwa Polskiego.

W dniach 16-18 czerwca już po raz trzynasty Drengowie znad Górnej Odry organizują Raciborski Festiwal Średniowieczny. Impreza ta już na stałe wpisała się w kalendarz najbardziej rozpoznawalnych wydarzeń, jakie mają miejsce w Raciborzu. Jest to też największa impreza rekonstrukcji historycznej okresu wczesnego średniowiecza odbywająca się na południu Polski. 700 odtwórców wciela się w role Słowian, wikingów czy Rusinów, by przybliżyć historię i kulturę okresu początków Państwa Polskiego.

- reklama -

Wstęp na imprezę jest wolny, a odwiedzający ją mogą liczyć na wiele atrakcji: pokazy i warsztaty rzemiosła, w tym dawnego haftu, garncarstwa, wykonywania tradycyjnych lalek-motanek czy naturalnego barwienia tkanin, możliwość przyjrzenia się z bliska, jak obozowali, pracowali i bawili się ludzie ponad tysiąc lat temu, spróbowania specjałów wczesnośredniowiecznej kuchni czy swoich sił w strzelaniu z łuku, udział w koncertach takich artystów jak zespołu Lubov i Strigon, a przede wszystkim stać się świadkami wielkiej bitwy wojów z udziałem kilkuset wojowników.

fot. Drengowie znad Górnej Odry
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj