Letni wehikuł czasu w raciborskiej bibliotece wystartował [ZDJĘCIA]

lato z biblioteka
Letni wehikuł czasu w raciborskiej bibliotece wystartował

Na pierwszych zajęciach zaprojektowany przez dzieci wehikuł czasu przeniósł wszystkich do XIX w. Potem uczestnicy poznali czasy PRL-u.

Zakończył się pierwszy tydzień Letniego Wehikułu Czasu w Bibliotece, czyli wakacyjnych zajęć dla dzieci organizowanych przez raciborską bibliotekę. Co roku biblioteka zaprasza w każdy wtorek i czwartek do wspólnej zabawy, zawsze tematycznie związanej ze światem książek. W te wakacje książki są portalem przejścia do przeszłości i przyszłości.

- reklama -

Na pierwszych zajęciach, które odbyły się 27 czerwca, zaprojektowany przez dzieci wehikuł czasu przeniósł wszystkich do XIX w. Inspiracją do odbycia tej podróży była powieść „Godzina pąsowej róży” Marii Krüger. Po zabawach na świeżym powietrzu dzieci sprawdziły, czy żelazko ma duszę, jak można zmielić kawę bez elektrycznego młynka i do czego służyły moździerze. Na koniec uczestnicy wykonali modowe hity z epoki i pozowali do zdjęć w starym atelier.

29 czerwca uczestnicy przenieśli się w czasie do PRL-u. W podróż wyruszyli z Paragonem, małym Perełką i Mandżaro, czyli bohaterami kultowej książki „Wakacje z duchami” Adama Bahdaja. W trakcie zajęć dzieci dowiedziały się, jak wyglądało dzieciństwo ich babć i dziadków. Zobaczyły, jak ubierali się ich równolatkowie w PRL-u, czym się bawili, jakie słodycze jedli, a także dowiedziały się, na czym oglądano bajki, kiedy telewizor pozostawał dobrem luksusowym. Skoro „Wakacje z duchami” były inspiracją, to nie mogło zabraknąć wizyty na zamku piastowskim, na którym opowiadano sobie opowieści o duchach.

Kolejne zajęcia – we wtorek 4 lipca – odbywają się w Arboretum Ziemi Morawskiej. Zbiórka uczestników na parkingu przy Arboretum o godzinie 11:00.Szczegółowy harmonogram i informacje o zajęciach „Letni Wehikuł Czasu w Bibliotece” na stronie www. biblrac.pl.

fot. MiBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj