Odsłonięto obelisk poświęcony asp. Michałowi Kędzierskiemu [ZDJĘCIA]

michal kedzierski
Odsłonięto obelisk poświęcony asp. Michałowi Kędzierskiemu

Asp. Michał Kędzierski to policjanta z Raciborza, który 4 maja 2021 r. zginął na służbie zastrzelony przez przestępcę.

10 września przy ul. Chełmońskiego w Raciborzu odbyła się uroczystość odsłonięcia obelisku z tablicą upamiętniającą śmierć asp. Michała Kędzierskiego – policjanta z Raciborza, który 4 maja 2021 r. zginął na służbie zastrzelony przez przestępcę. Z inicjatywy władz miejskich Raciborza w miejscu tej tragedii postanowiono wznieść obelisk z tablicą upamiętniającą tragiczną śmierć policjanta, który stał na straży bezpieczeństwa mieszkańców.

- reklama -

W uroczystości wzięła udział rodzina zmarłego policjanta, Paweł Jabłoński – podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, parlamentarzyści i mundurowi – koleżanki i koledzy, na czele z zastępcą Komendanta Głównego Policji nadinsp. Pawłem Dobrodziejem oraz zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Markiem Nowakowskim, Komendantem Powiatowym Policji w Raciborzu nadkom. Markiem Ryszką i komendantami wszystkich jednostek garnizonu śląskiego. Nie zabrakło też przedstawicieli władz samorządowych z prezydentem Raciborza Dariuszem Polowym oraz licznie przybyłych mieszkańców.

Po przemówieniach i odczytaniu listu sekretarza stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Michała Wosia lektor uroczystości przedstawił sylwetkę asp. Michała Kędzierskiego i okoliczności jego tragicznej śmierci. Przed uroczystym odsłonięciem obelisku policyjna delegacja złożyła wieniec na grobie zmarłego policjanta. Po poświęceniu obelisku przez kapelana KWP w Katowicach nastąpiło złożenie wieńców przez delegacje. Uroczystość odbyła się zgodnie z ceremoniałem policyjnym, z udziałem kompani honorowej, pocztów sztandarowych i orkiestry KWP w Katowicach.

Czytaj także:
Strzelanina na Chełmońskiego. Nie żyje policjant
Racibórz pożegnał Michała Kędzierskiego. Pogrzeb policjanta zastrzelonego na służbie [ZDJĘCIA]

fot. KPP Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj