Woj. śląskie walczy o czyste powietrze

slaskie przywracamy blekit
Śląskie samorządy dla błękitnego nieba

– Zaczynamy rozumieć, że węgiel nie jest już naszą przyszłością, choć tak wiele względem gospodarki mu zawdzięczamy. Ale w przyszłości, w której stawką jest nasze życie i zdrowie, musimy szukać dla niego alternatyw – podkreślił Jakub Chełstowski.

Muzeum Śląskie w Katowicach było gospodarzem konferencji „Śląskie samorządy dla błękitnego nieba” w ramach projektu zintegrowanego LIFE „Śląskie. Przywracamy błękit”. Podpisy pod programem, którego celem jest poprawa jakości powietrza, złożyło 80 samorządowców reprezentujących miasta, gminy i powiaty woj. śląskiego.

- reklama -

– Walka o czyste powietrze i błękitne niebo jest wspólnym mianownikiem działań dla wszystkich samorządów. To nie jednorazowa akcja lecz cały proces, którego celem jest poprawa jakości życia mieszkańców oraz ich zdrowie. Pył zawieszony w powietrzu, którym oddychamy to największy zabójca. Sprawca dziesiątek tysięcy zgonów z powodów chorób układu krążenia i nowotworów. Stając we wspólnej samorządowej walce o lepszą jakość powietrza, jesteśmy w stanie to zatrzymać – podkreślił Jakub Chełstowski.

przycisk-plusy

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj