Racibórz pożegnał Michała Kędzierskiego. Pogrzeb policjanta zastrzelonego na służbie [ZDJĘCIA]

Pogrzeb policjanta Michała Kędzierskiego, który zginął podczas służby

Punktualnie w południe w całej Polsce policjanci włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, by oddać hołd zmarłemu.

Dziś, 7 maja, w południe w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Raciborzu rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe policjanta Michała Kędzierskiego, który zginął podczas interwencji. 43-letni funkcjonariusz został śmiertelnie postrzelony 4 maja, gdy próbował wylegitymować mężczyznę, który w ubiorze przypominającym mundur próbował kontrolować kierowców. W uroczystości uczestniczył Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk.

- reklama -

Decyzją prezydenta Andrzeja Dudy Michał Kędzierski został pośmiertnie odznaczony Krzyżem Zasługi za Dzielność. Obecny na uroczystości szef MSWiA Mariusz Kamiński mianował go na aspiranta i w uznaniu szczególnych zasług i osiągnięć służbowych nadał mu Złotą Odznakę „Zasłużony Policjant”. Odznaczenia przyjął brat zmarłego.

– Myślę, że posiadam upoważnienie, by podziękować ci, Michale, w imieniu społeczeństwa powiatu raciborskiego za odwagę, poświęcenie i serce, które włożyłeś w sprawy zwykłych ludzi. Michał na zawsze pozostanie w naszych sercach jako ciepły, uśmiechnięty, życzliwy, uczynny kolega. Był znakomitym i pewnym towarzyszem na służbie, zawsze pomocnym, gotowym poświęcić każdemu swój czas. To dla dla mnie ogromny zaszczyt i honor, że mogłem mieć przy sobie tak zaangażowanego w sprawy ludzi policjanta – mówił podczas uroczystości komendant KPP w Raciborzu Łukasz Krebs.

W geście solidarności oraz ku czci policjanta punktualnie w południe w całej Polsce policjanci włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, by oddać hołd zmarłemu. Przed kościołem natomiast zgromadził się tłum mieszkańców i policjantów, a tam, gdzie Michał Kędzierski został śmiertelnie postrzelony, zapalono dziesiątki zniczy.

fot. Zuzanna Sczyrba
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here