Bezpłatna mammografia w Raciborzu w Miesiącu Profilaktyki Raka Piersi

mammografia racibórz
Mammografia

W bezpłatnym badaniu w ramach programu NFZ mogą wziąć udział kobiety w wieku od 50 do 69 lat.

W Polsce od 2006 r. działa Program Profilaktyki Raka Piersi finansowany przez NFZ. Przeznaczony jest on dla kobiet w wieku 50-69 lat, które są grupą najczęściej narażoną na ryzyko zachorowania. W ramach programu panie mogą wykonać bezpłatną mammografię w dowolnej lokalizacji, niezależnie od swojego miejsca zamieszkania i bez skierowania lekarskiego.

- reklama -

W Miesiącu Profilaktyki Raka Piersi Lux Med zaprasza do swojej mobilnej pracowni mammograficznej 4 października w godz. od 10:00 do 16:00 przy ul. Podwale 22 (przy markecie Kaufland) w Raciborzu.

W bezpłatnym badaniu w ramach programu NFZ mogą wziąć udział panie w wieku od 50 do 69 lat, ubezpieczone, które spełniają jeden z dwóch warunków: nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka (rak piersi w rodzinie u marki, siostry lub córki lub mutacje w obrębie genów BRCA1 lub/i BRCA2) i w roku poprzedzającym otrzymały w ramach realizacji programu pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy. Programem nie są objęte panie, u których wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi.

– Badajmy się regularnie i dbajmy o swoje zdrowie. Mammografia jest najbardziej czułym i specyficznym badaniem w zwalczaniu raka piersi. Pozwala na wykrycie zmian, których nie można zaobserwować podczas samokontroli piersi. Wczesne wykrycie nowotworu umożliwia natychmiastowe, skuteczne leczenie i daje niemal 100% gwarancję powrotu do zdrowia. W przypadku wykrycia nieprawidłowości udział w programie zapewnia szybką ścieżkę diagnostyki i leczenia, a dzięki stałemu monitoringowi usprawniamy kontakt z placówkami prowadzącymi dalszą diagnostykę i przyspieszamy ewentualne konieczne leczenie – zachęca Lux Med.

Rejestracja pod nr tel. 58 666 24 44, 22 338 19 60 lub poprzez formularz: www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym należy przygotować dowód osobisty. Na badanie należy zabrać ze sobą zdjęcia lub płyty CD z poprzednich mammografii, o ile nie były one wykonane w pracowni Lux Med. Organizatorzy proszą o stawienie się na badanie w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

Więcej informacji na temat mammografii i Programu Profilaktyki Raka Piersi na stronie www.mammo.pl.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj