Tchoukballiści z Kuźni Raciborskiej w reprezentacji Polski

KS Tchoukball Ursus Kuźnia Raciborska
KS Tchoukball Ursus Kuźnia Raciborska

Od lat wydarzenie Tchoukball Geneva Indoors gromadzi rzeszę graczy i kibiców. Wyjazd tchoukballistów stoi jednak pod znakiem zapytania ze względu na niewystarczającą ilość pieniędzy.

Dziesięcioro zawodników z Tchoukball Ursus Kuźnia Raciborska zostało powołanych do reprezentacji Polski i wystąpią na turnieju Tchoukball Geneva Indoors w formule Nations Cup, która jest częścią największego tchoukballowego wydarzenia w Europie w 2023 r. Już w połowie grudnia zawodnicy zmierzą się ze sportowcami z całego kontynentu, a wśród nich z wysoko notowanymi Włochami czy Szwajcarami. Damską reprezentację zasilą: Anna Gaszka, Kinga Grychtoł, Nadia Grychtoł, Barbara Lew i Agnieszka Mirek. Anna jest najmłodszą zawodniczką obu kadr. Ma niespełna 18 lat. Ponadto Nadia Grychtoł pełni rolę selekcjonerki damskiej kadry. W męskiej reprezentacji wystąpią: Hubert Cieśliński, Filip Nal, Tomasz Nal, Jan Prostacki, Piotr Reclik.

- reklama -

Po dwóch dniach kadrowej rywalizacji w Turnieju Narodów zawodnicy Ursusa rozegrają mecze w barwach klubowych w formule Champions Cup. W zeszłym roku na zakończenie tych zawodów stanęli na podium, zajmując trzecie miejsce. Do sukcesu poprowadził ich Piotr Reclik, który również w tym roku pełni funkcję trenera klubowego.

Od lat wydarzenie Tchoukball Geneva Indoors gromadzi rzeszę graczy i kibiców. 2500 zawodników z całego świata, w różnym wieku przyjeżdża co roku do stolicy Szwajcarii, by grać w tchoukball. Łącznie mecze odbywają się przez 11 dni. Promocja turnieju jest na najwyższym poziomie. Spotkania są transmitowane i komentowane na żywo na You Tube’ie oraz w niektórych szwajcarskich i niemieckich kanałach telewizyjnych. Podsumowaniem całego wydarzenia jest obszerna fotorelacja.

Wyjazd tchoukballistów stoi niestety pod znakiem zapytania ze względu na niewystarczającą ilość pieniędzy. Jednak zawodnicy się nie poddają. Mówią, że im więcej przeszkód, tym lepiej smakuje nagroda. Łyżką dziegciu w przypadku tchoukballistów jest brak sponsorów, którzy sfinansowaliby ich wyjazd. – Ta grupa sportowców to niewątpliwie wielcy zapaleńcy, którzy od lat realizują swoją pasję i pokrywają jej koszty z własnej kieszeni. Jeśli chcielibyście wynagrodzić ich trud, przekażcie darowiznę na zrzutkę „Razem do Genewy”, którą założyli, by móc reprezentować Polskę i spełniać swoje marzenia. Ważne są również udostępnienia i przekazywanie informacji o zbiórce. Reprezentacja Polski zaprasza do współpracy firmy, ponieważ w dalszym ciągu szuka sponsora – zachęca klub.

Zbiórka trwa na stronie https://zrzutka.pl/6z9rrx.

fot. Tchoukball Ursus Kuźnia Raciborska
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj