32. Finał WOŚP w Raciborzu. Jak można się włączyć?

wosp raciborz
WOŚP Racibórz

Wolontariat, puszki stacjonarne, eSkarbonki czy licytacje – jak można włączyć się we wspólne granie z największą orkiestrą świata?

Raciborski sztab WOŚP-u działający w Raciborskim Centrum Kultury przygotowuje się do kolejnego, 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się 28 stycznia. – Ale już teraz podpowiadamy, jak włączyć się w to piękne dzieło wspólnego grania z największą orkiestrą świata. Hasło tegorocznej zbiórki to „Płuca po pandemii”, a jej celem jest zakup sprzętu do diagnostyki, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc na oddziałach pulmonologicznych – zapowiada RCK.

- reklama -

Jak weprzeć WOŚP? Można zostać wolontariuszem. Wystarczy wejść na stronę https://iwolontariusz.wosp.org.pl, założyć konto i przesłać zgłoszenie (z czytelnym zdjęciem). Zostało jeszcze trochę wolnych miejsc. Istnieje również możliwość założenia własnej eSkarbonki, z którą kwestować można do dnia po wielkim finale, czyli do 29 stycznia.

– Jeśli jesteś właścicielem lub pracownikiem firmy, sklepu, instytucji, pracujesz w miejscu, które jest odwiedzane przez wiele osób, załóż puszkę stacjonarną, do której można zbierać od razu po jej odebraniu z raciborskiego sztabu aż do dnia finału. Od kilku edycji WOŚP-u takie puszki znaleźć można w różnych miejscach w mieście i powiecie. W tym roku będzie ich 45! Rejestracja odbywa się również poprzez stronę: https://iwolontariusz.wosp.org.pl – podpowiada raciborski sztab. Istnieje również możliwość założenia równolegle eSkarbonki.

11 grudnia zostały uruchomione licytacje w serwisie Allegro: https://allegro.pl/uzytkownik/wospraciborz. – Może masz coś wyjątkowego, unikalnego, czego nie można po prostu kupić, albo może to być przedmiot czy usługa, którą oferuje twoja firma. Przekaż to na licytację, a sztab zajmie się resztą. Jeśli jesteś zainteresowana/y, zadzwoń albo napisz do nas w wiadomości prywatnej na stronie FB WOŚP Racibórz – zachęca RCK.

– Bądź z nami na raciborskim rynku w dniu 32. finału. Zapewnimy moc atrakcji. Już teraz możemy zdradzić, że wystąpią kapele: „3 promile wraz z Chwytakiem” oraz zespół „Pogoria”. Ponownie będzie gotował dla was Remigiusz Rączka – tym razem grochówkę. Nie zabraknie pokazów i atrakcji dla dzieci przygotowanych przez OSP, Drengów znad Górnej Odry oraz wielu innych. Tradycyjne już światełko do nieba odbędzie w formie tańca z ogniem w wykonaniu grupy Enigma. Szczegóły programu już wkrótce będą dostępne na stronie FB WOŚP Racibórz – zapowiada RCK.

Podczas ubiegłorocznego finału w Raciborzu uzbierano rekordową kwotę – 214 156,46 zł. Na ubiegłoroczny wynik złożyło się 169 627,30 zł zebrane z puszek: wolontariuszy, których kwestowało w całym mieście i gminach powiatu 134 osób oraz z puszek stacjonarnych, do których zbierały raciborskie firmy i instytucie (40 podmiotów). 14 538 zł to kwota, która zasiliła eSkarbonki, do których mogli zbierać zarówno wolontariusze, jak i posiadacze puszek stacjonarnych do dnia po wielkim finale. Pulę zwiększyła też kwota z licytacji ze sceny prowadzonych na żywo podczas wielkiego finału oraz 29 991,16 zł z aukcji na portalu Allegro.pl, gdzie wystawionych było ponad 120 przedmiotów.

Kontakt ze Sztabem WOŚP Racibórz:
Raciborskie Centrum Kultury, tel. 32 412 32 40, https://www.facebook.com/wosp.raciborz
Anna Kokolus – szef sztabu WOŚP Racibórz
Magdalena Sommer – koordynator wolontariuszy

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj