
W klasyfikacji końcowej na pierwszym miejscach w swoich kategoriach znaleźli się: Bruno Soroka, Agata Kopta i Emil Szwed.
9 grudnia została rozegrana dziesiąta i ostatnia runda Ligi Steel Darta Powiatu Raciborskiego w sezonie 2023. Gościem finałowego starcia był jeden z najlepszych polskich darterów – Krzysztof Kciuk, który również wziął udział w turnieju i – jak można było się spodziewać – stanął na najwyższym stopniu podium. „The Thumb” w decydującym starciu zmierzył się z Piotrem Kupką, któremu udało się wygrać dwa legi, co należy uznać za bardzo dobry wynik (5-2).
Oficjalnego otwarcia dokonał Grzegorz Swoboda – starosta powiatu raciborskiego, który zapewnił zawodników, że w przyszłym roku powiat ponownie będzie wspierał ligę darta. Darterska liga ciągle się rozwija i skupia coraz więcej zawodników. W ostatniej rywalizacji udział wzięło blisko 50 uczestników, natomiast w całym sezonie przy tarczach pojawiło się 106 zawodników – kobiet, mężczyzn i młodzieży.

Klasyfikacja końcowa X rundy:
Młodzież:
1. Bruno Soroka
2. Krzysztof Kuryłowicz
3. Borys Hadaś
Kobiety:
1. Wioletta Rek
2.
3. Agnieszka Bielińska
Mężczyźni:
1. Krzysztof Kciuk
2. Piotr Kupka
3. Emil Szwed
Klasyfikacja końcowa II edycji Ligi Steel Darta Powiatu Raciborskiego – sezon 2023
Młodzież:
1. Bruno Soroka
2. Maciej Chęć
3. Krzysztof Kuryłowicz
Kobiety:
1. Agata Kopta
2. Agnieszka Bielińska
3. Halina Kuryłowicz
Mężczyźni:
1. Emil Szwed
2. Dawid Figura
3. Piotr Kupka

Najwyższe kończenie:
1. Skrzymowski Andrzej – 161
2. Rzymanek Krzysztof – 160
3. Parylak Krzysztof – 150
Najszybsza kończąca lotka:
1. Kciuk Krzysztof – 12
2. Kupka Piotr – 14
3. Mazurek Wojciech – 14
Najwyższa średnia ligowa:
1. Kciuk Krzysztof – 83,30
2. Kupka Piotr – 61,56
3. Choroba Daniel – 57,63
Największa ilość „maksów” :
1. Kciuk Krzysztof – 6
Kupka Piotr – 6
2. Szwed Emil – 5
Figura Dawid – 5
Soroka Rafał – 5
Rzymanek Krzysztof – 5
W rozgrywkach ligowych oprócz mieszkańców powiatu raciborskiego pojawili się reprezentanci powiatów: opolskiego, wodzisławskiego, kędzierzyńsko-kozielskiego, krakowskiego, rybnickiego, pszczyńskiego, bolesławieckiego, głubczyckiego i będzińskiego. Pojawili się również goście z zagranicy – Niemiec oraz Czech.
Nad sprawnym przebiegiem i rozwojem ligi czuwali w szczególności: Andrzej Skrzymowski, Krzysztof Humeniuk, Rafał Soroka, Krzysztof Soroka, Piotr Kupka i Tomasz Bieliński.
fot. PCS
oprac. /kp/





![Widowisko „nie z tej Ziemi”. Gwiazdka Serc rozbłysnęła po raz 22. [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/gwiazdka-serc.jpg)




![Zawodnicy KSW Łamator z medalami na Copa Silesia 11 [ZDJĘCIA] Zawodnicy KSW Łamator z medalami na Copa Silesia 11](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/lamator-raciborz.jpg)

![Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu [ZDJĘCIA] Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przedszkole-nr-10.jpg)
![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Czy artysta ma prawo przekraczać granice? Debata na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/debata-mlodych-stacja-mlodych.jpg)


![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)






![Karol Staniewicz i Martyna Borkowska autorami najlepszego biznesplanu w Raciborzu [ZDJĘCIA] Karol Staniewicz i Martyna Borkowska autorami najlepszego biznesplanu w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/najlepszy-biznesplan-raciborz.jpg)
