Bezpłatne badania mammograficzne w Raciborzu. Kiedy i gdzie?

mammografia
Fot. freepik.com

Wczesne wykrycie nowotworu umożliwia natychmiastowe, skuteczne leczenie i daje niemal 100% gwarancję powrotu do zdrowia.

31 stycznia w godz. od 10:00 do 16:00 w Raciborzu przy ul. Podwale 22 odbędą się bezpłatne badania mammograficzne w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ (etap podstawowy). Badaniami objęte są ubezpieczone kobiety od 45. do 74. roku życia, które w ciągu ostatnich 24 miesięcy nie korzystały z bezpłatnej mammografii. Mammografię w programie można wykonać w dowolnej lokalizacji, niezależnie od swojego miejsca zamieszkania i bez skierowania lekarskiego.

- reklama -

– Mammografia jest najbardziej czułym i specyficznym badaniem w zwalczaniu raka piersi. Pozwala na wykrycie zmian, których nie można zaobserwować podczas samokontroli piersi. Wczesne wykrycie nowotworu umożliwia natychmiastowe, skuteczne leczenie i daje niemal 100% gwarancję powrotu do zdrowia. W przypadku wykrycia nieprawidłowości udział w programie zapewnia szybką ścieżkę diagnostyki i leczenia, a dzięki stałemu monitoringowi usprawniamy kontakt z placówkami prowadzącymi dalszą diagnostykę i przyspieszamy ewentualne konieczne leczenie – zachęca Lux Med.

Organizatorzy badania szczególnie zapraszają nowe roczniki pań urodzonych w latach 1975-1979, które nie mogły dotychczas korzystać z badań, oraz panie urodzone w latach 1950-1954, które mogą powrócić do programu.

Rejestracja pod nr tel. 22 880 90 80, wewn. 3. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym należy przygotować dowód osobisty, a na badanie zabrać ze sobą zdjęcia lub płyty CD z poprzednich mammografii, o ile nie były one wykonane w pracowni Lux Med. Należy stawić się na badanie w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj