Laura Łącz wystąpiła w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]

laura lacz biblioteka raciborz
Laura Łącz wystąpiła w raciborskiej bibliotece

Wieczór wypełniony poezją, walcem i wspomnieniami z dawnych lat zainaugurował nowy rok kulturalnych wydarzeń w raciborskiej bibliotece.

Najpiękniejsze piosenki i wiersze polskich poetów wybrzmiały w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Raciborzu w trakcie recitalu poetycko–muzycznego „Między mną a Tobą”. Na bibliotecznej scenie wystąpiła znana aktorka teatralna i telewizyjna – Laura Łącz. Wieczór wypełniony poezją, walcem i wspomnieniami z dawnych lat zainaugurował nowy rok kulturalnych wydarzeń w bibliotece.

- reklama -

Znana z filmów „Kontrakt” czy „Kamienne tablice”, a także seriali „Polskie drogie”, „Matki żony i kochanki” czy telenoweli „Klan”, gdzie od ponad 20 lat odtwarza postać Gabrieli. Laura Łącz przywitała się z czytelnikami biblioteki wierszem Bolesława Leśmiana „Strój”. Następnie aktorka zaprezentowała piosenki Adama Skorupki – „Co my wiemy o artystach” oraz walc „Gdzie ci tancerze sprzed lat”, „Rebekę” i „Pokoik na Hożej” do słów Juliana Tuwima czy „Walc dla Outsiderów” Andrzeja Brzeskiego. Artystka oczarowała publiczność także doskonałym wykonaniem „Pieśni” Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Występ zakończyła „Galopką” – niezwykle aktualną piosenką z dedykacją dla wszystkich zabieganych kobiet.

Mimo iż szerszej publiczności kojarzy się głównie ze szklanym ekranem, Laura Łącz ukończyła także filologię polską na Uniwersytecie Warszawskim i jest autorką bajek i wierszy m.in. „Bajki, których jeszcze nie znacie”, „Nocne Duszki i inne bajki” czy „Chłopak z suchą głową”. Publiczność w Raciborzu miała wyjątkową okazję zakupu niektórych z tytułów oraz zdobycia pamiątkowego autografu. Książki można także wypożyczyć w raciborskiej bibliotece.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj