XVI Karnawałowa Rewia Tańca raciborskiego MDK. Co w programie?

Młodzieżowa Rewia Tańca MDK

Zaplanowano pokazy tańca towarzyskiego i nowoczesnego wychowanków MDK oraz występy mistrzowskich par tanecznych.

20 i 21 stycznia o godz. 17:00 w hali widowiskowo–sportowej Arena OSiR w Raciborzu przy ul. Łąkowej 31 odbędzie się XVI Karnawałowa Rewia Tańca, czyli święto tańca Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu. Bohaterami będą dzieci i młodzież powiatu raciborskiego i miasta Racibórz poznające tajniki różnych form tańca na zajęciach tanecznych w MDK, dla którego organem prowadzącym jest powiat.

- reklama -

Rewia Tańca ma na celu prezentację tanecznego dorobku artystycznego wszystkich wychowanków placówki, którzy z pasją i wielkim zaangażowaniem doskonalą kunszt szeroko pojętego tańca. Zaczynając od najmłodszych, można będzie zobaczyć grupy rytmiczno–taneczne Maluszki 1 i Maluszki 2, zespoły tańca nowoczesnego Szafir, Szajka 1, Szajka 2, Błyskotki i Szał oraz miniformację Szok, tancerzy kół tańca towarzyskiego Mini Volta, Pląsiki, Pląs 1 i Pląs 2, Maxi Volta, dziewczęcy zespół tańca towarzyskiego Small Ladies, Zespół tańca towarzyskiego Allora Dance oraz solistki Klubu Tańca Towarzyskiego Rewia i pary kół tańca towarzyskiego dla młodzieży na różnych stopniach zaawansowania.

– Dzieci i młodzież przez cały rok w pocie czoła przygotowują się do Rewii Tańca, ale aby jeszcze bardziej poczuć smak wielkiego świata tanecznego, organizujemy dodatkowe warsztaty taneczne poprzedzające nasze ważne wydarzenie. W tym roku warsztaty z tańca nowoczesnego prowadziła Sylwia Balon – utytułowany instruktor i choreograf, warsztaty z tańców towarzyskich tancerze mistrzowskiej najwyższej międzynarodowej klasy tanecznej S. Warsztaty z tańców latynoamerykańskich: Wojciech Sar dla dzieci i Mateusz Wiercioch dla młodzieży, warsztaty z tańców standardowych: Maciej Nagórski i Magdalena Froń–Nagórska dla dzieci i Kamil Kędra dla młodzieży. Po emocjach związanych z warsztatami i próbach parkietu na Arenie OSiR w pięknych, specjalnie na tę okazję przygotowanych strojach tanecznych – sukniach i garniturach, wieczorowych fryzurach i makijażach przyjdzie czas na występy taneczne. Dla każdego z tancerzy będzie to wyjątkowa chwila. Nie zabraknie oczywiście tanecznych niespodzianek, w tym mistrzowskich pokazów tanecznych naszych szkoleniowców – zapowiada MDK. Posumowaniem występów będzie wręczenie dyplomów i medali dla wszystkich występujących.

Do pokazów tancerzy przygotowały nauczycielki tańca MDK w Raciborzu: taniec nowoczesny – Katarzyna Skrzypek, grupy Maluszki i taniec towarzyski – Wioletta Cabaj, taniec towarzyski – Regina Bernat i Ewelina Uriasz.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj