Xbox One i PlayStation 4 czekają na czytelników raciborskiej biblioteki

Gracze mogą rozsiąść się w fotelach i zagłębić w świat gier na dużym ekranie, a także uczestniczyć w interaktywnych rozgrywkach i zabawach z technologią Kinect.

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu fanom nowych technologii proponuje konsole Xbox One i PlayStation 4. – Gry wideo od wielu lat zyskują na popularności i stają się fenomenem naszych czasów. Nie dziwi więc, że współczesne biblioteki, stale powiększające swoją ofertę kulturalną, sięgają po konsole nowej generacji – tłumaczy raciborska biblioteka.

- reklama -

Gracze mogą rozsiąść się w fotelach i zagłębić w świat gier na dużym ekranie, a także uczestniczyć w interaktywnych rozgrywkach i zabawach z technologią Kinect. – Niekwestionowanym przebojem jest „Minecraft”, który pozwala grać w dwóch trybach: budowania i przetrwania. Świetna zabawa zarówno dla najmłodszych, jak i młodzieży oraz dorosłych rozwijająca wyobraźnię i umiejętności architektoniczne dająca graczom wiele satysfakcji. Inną grą, bardzo popularną wśród użytkowników Eureki, jest „Just Dance”. Gra wykorzystuje technologię Kinect i mobilizuje graczy do aktywności poprzez tańczenie do rytmu znanych piosenek. Zabawa polega na jak najdokładniejszym powtórzeniu ruchów postaci pojawiających się na ekranie – im większa dokładność tym więcej punktów. W „Just Dance” można też grać grupowo – zachęca biblioteka.

Z konsoli XBOX i PlayStation korzystać mogą osoby legitymujące się kartą biblioteczną. Korzystanie z gier znajdujących się w zbiorach biblioteki jest bezpłatne. MiPBP w Raciborzu oferuje coś dla osób w każdym wieku i o każdych zainteresowaniach. Gry dla młodszych użytkowników biblioteki są dostępne do korzystania na miejscu, natomiast gry dla graczy 16+ biblioteka daje możliwość wypożyczenia gier do domu. Aktualną ofertę gier na konsole można znaleźć w katalogu biblioteki: biblrac.pl.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj