Pierwszy tydzień akcji „Zima w mieście” w Raciborzu [ZDJĘCIA]

mkz unia ferie

Minęła już połowa tegorocznych ferii zimowych. Jak młodzi raciborzanie spędzili ten czas, korzystając z atrakcyjnej oferty, którą przygotowały jednostki miejskie?

Oprócz warsztatów w Raciborskim Centrum Kultury i zajęć w bibliotece, które przybliżyły uczestnikom śląską kulturę i legendy, odbyły się także wydarzenia w Muzeum w Raciborzu. Ich uczestnicy wkroczyli w świat niezwykłych malowideł jaskiniowych oraz zwiedzili wystawę pn. „Pradzieje ziemi raciborskiej”. W ostatni dzień stycznia osoby lubujące się w robótkach ręcznych mogły spróbować swoich sił w stworzeniu szmacianej zabawki tzw. zabawki ze skrawka.

- reklama -

Z kolei Strefa Odkrywania Wyobraźni Aktywności SOWA przybliżyła młodym raciborzanom wszystkie zagadnienia związane z wszechświatem. Podczas zajęć dzieci stworzyły swoje własne plecaki i kaski astronauty. Poznały również gwiazdozbiory i wykonały gwiezdny kalejdoskop. Przybliżono im też postać znanego astronoma Mikołaja Kopernika.

W pierwszym tygodniu ferii Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu zaoferował dzieciom i młodzieży pełne zabawy i aktywności fizycznej zajęcia. Uczestnicy mogli ze sobą rywalizować na krytej pływalni H2Ostróg podczas pokonywania dmuchanego toru przeszkód czy też wziąć udział w treningu siatkarskim i turnieju kręglarskim. W ostatni dzień stycznia odbyła się wycieczka do Chlebowej Chaty w Brennej. Na miejscu grupa dowiedziała się, jak wyglądało życie na wsi i jakich przyrządów używano. Podczas wycieczki nie zabrakło okazji do samodzielnego przygotowania podpłomyków do wypieku. Po posiłku wszyscy wybrali się na lodowisko. Przez okres ferii można bezpłatnie skorzystać z krytej pływalni H2Ostróg, z tenisa stołowego w hali widowiskowo-sportowej oraz z kręgielni.

Miejski Klub Zapaśniczy Unia Racibórz zaprosił najmłodszych do udziału w grach i zabawach na macie, a do dyspozycji mieli oni ogrom akcesoriów takich jak m.in. worki do skakania, liny do przeciągania, piankowe miecze, reflex time, małpi gaj, ścieżki gimnastyczne czy ruroskoczki. Specjalnie z myślą o dzieciach zaprojektowano bezpieczną arenę, na której dzieci zaopatrzone w specjalne ochronne okulary i maski mogły ćwiczyć swój refleks i zwinność w trakcie zabawy polegającej na strzelaniu z pistoletów Nerf.

fot. UM Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj