Pierwszy tydzień ferii z Raciborskim Centrum Kultury [ZDJĘCIA]

ferie zimowe rck

W zajęciach wzięło udział prawie 200 dzieci. W drugim tygodniu czekają je kolejne twórcze zajęcia oraz warsztaty teatralne i z robotyki.

Wycieczka do kopalni, warsztaty magii, rękodzieło, rzeźba i malarstwo, a także taniec królowały w pierwszym tygodniu twórczych ferii z Raciborskim Centrum Kultury organizowanych w ramach akcji Zima w Mieście. W zajęciach jak dotąd wzięło udział prawie 200 dzieci.

- reklama -

RCK rozpoczęło tegoroczne ferie od wycieczki do Kopalni Guido w Zabrzu, gdzie ponad 40 dzieci wzięło udział w „Zimowej Szkole Magii” – ukrytej w podziemiach Sztolni Królowa Luiza. Skoro szkoła magii, to nie mogło tam zabraknąć ciekawostek o Harrym Potterze, poszukiwania złotych monet i eksplorowania podziemnych korytarzy kopalni. Uczestnicy wycieczki mogli dowiedzieć się, na czym polega praca górnika, a także zwiedzić interaktywne muzeum historii górnictwa. Na koniec wszyscy wzięli udział w warsztatach tworzenia świec żelowych, które można było oczywiście zabrać ze sobą do domu.

Jednocześnie w poniedziałek w budynku RCK RDK na ul. Chopina 21 odbywały się warsztaty rzeźby w glinie prowadzone przez Katarzynę Baron-Rogulę. Dzień później można było kontynuować przygodę ze sztuką na warsztatach malarstwa z Maksymilianem Rogulą. Sala I pietra RCK przemieniła się w pracownię malarską, gdzie uczestnicy starali się uwiecznić martwą naturę. Łącznie w obu zajęciach wzięło udział prawie 40 uczestników.

Od wtorku w RCK zrobiło się niezwykle tanecznie za sprawą zajęć hip-hop z Marysią Krzemień, która prowadziła warsztaty przez cztery dni w trzech grupach wiekowych. Młodzi adepci tańca codziennie szlifowali choreografie, które w piątek zaprezentowali dla swoich najbliższych na scenie sali widowiskowej w ramach podsumowania warsztatów. Królował muzyczny motyw przewodni z „Akademii Pana Kleksa” a także przebój „Water” P. Williamsa i Beyonce. Łącznie w warsztatach wzięło udział prawie 100 osób.

Z kolei w świetlicy RCK w Brzeziu odbywały się warsztaty z tkania makatek, a także warsztaty ceramiczne prowadzone przez Agnieszkę Patalong. Uczestnicy obu tych warsztatów wykazali się niezwykłą kreatywnością i pomysłowością, a wykonane przez siebie prace mogli zabrać do domu. Na ceramiczne arcydzieła trzeba będzie jeszcze trochę poczekać, gdyż najpierw musiała powstać forma gliniana, która następnie były zdobiona farbami podszkliwnymi w technice sgraffito, a na koniec prace trafiły na wiele godzin do pieca o temperaturze 960 stopni. Gotowe dzieła będzie można odebrać po feriach.

W drugim tygodniu ferii na młodych raciborzan czekają kolejne twórcze zajęcia: rękodzieło, czyli kreatywnia w Brzeziu i decoupage w DK Strzecha, a także warsztaty teatralne „Maksa i kostium w teatrze”. W piątek miłośnicy LEGO wezmą udział w warsztatach z robotyki.

fot. RCK
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj