Ferie z Raciborskim Centrum Kultury zakończone [ZDJĘCIA]

ferie zimowe rck

Warsztaty z decoupage, teatralne czy robotyka LEGO – RCK zaprosiło młodych raciborzan na kolejne zajęcia w ramach ferii zimowych.

Drugi tydzień ferii z Raciborskim Centrum Kultury upłynął dzieciom i młodzieży niezwykle twórczo i kreatywnie za sprawą warsztatów, natomiast młodzi konstruktorzy mogli wyszaleć się na zajęciach z robotyki LEGO.

- reklama -

Podczas warsztatów Beaty Franiczek z decoupage, czyli metody zdobienia polegającej na przyklejaniu specjalnie do tego przeznaczonych papierów lub serwetek, powstały piękne dzieła. Królowały motywy jeździeckie. Od poniedziałku do czwartku można było wyszaleć się też kreatywnie na zajęciach z Judytą Gabryś w świetlicy RCK w Brzeziu. Pierwszego dnia poszły w ruch pojemniki po jajkach, z których powstały sympatyczne żółwie. Podczas kolejnych dni dzieci tworzyły mini boiska do gry w piłkarzyki, a z recyklingu powstały urocze żabki i pingwinki.

Również cztery dni trwały warsztaty teatralne z Gracjaną Krawczyk z Akademii Teatru i Sztuk Wrażliwych pt. „Maska i kostium w teatrze”. Najpierw tworzone były maski z papieru, następnie z gipsu, potem je przyozdabiano i kolorowano aby powstały liski, kruki i żywioły. Na koniec tworzone były kostiumy, a całość można było podziwiać podczas etiudy teatralnej prezentowanej na zakończenie zajęć, w której nie tylko królowała maska i strój oraz własnoręcznie przygotowana przez dzieci scenografia, ale też świetna gra i improwizacja aktorska. Na etiudę finałową zaproszeni zostali rodzice oraz pracownicy RCK, którzy nagrodzili finałowe przedstawienie gromkimi brawami.

W ostatnim dniu ferii miłośnicy LEGO mogli zmierzyć się z konstrukcyjnymi wyzwaniami podczas warsztatów z robotyki realizowanych w dwóch grupach wiekowych przez Bricks4Kids.

– Podczas całych Ferii z RCK każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Było niezwykle energetycznie za sprawą warsztatów tanecznych, ale też twórczo i kreatywnie dzięki zajęciom plastycznym, rękodzielniczym oraz teatralnym. Poszukujący wrażeń mogli wziąć udział w wycieczce i zajęciach „Zimowej szkoły magii” w Sztolni Luiza w Zabrzu. W sumie z oferty feryjnej RCK skorzystało ponad 250 młodych raciborzan – podsumowuje Anna Kokolus, zastępca dyrektora RCK.

fot. RCK
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj