
Pracownicy PK w wyznaczonych miejscach zasadzili m.in. 14 sztuk głogów jednoszyjkowych.
Na niedawno odbrukowanym terenie przy Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Stanisława Moniuszki w Raciborzu pojawiły się 43 nowe rośliny. Nasadzeniami zajęli się urzędnicy z Wydziału Komunalnego i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Racibórz, miejska architekt oraz pracownicy Przedsiębiorstwa Komunalnego w Raciborzu.
Pracownicy PK w wyznaczonych miejscach zasadzili 14 sztuk głogów jednoszyjkowych ‘stricta’, a także takie rośliny jak: lilak meyera ‘Palibin’, tawuła szara ‘Grefsheim’, róża pomarszczona ‘Alba’, sosna górska ‘mops’, berberys Thunberga ‘erecta’ i ostnica cieniutka ‘pony tails’. Sadzonki zostały sfinansowane z umowy utrzymaniowej z Przedsiębiorstwem Komunalnym.
fot. UM Racibórz
oprac. /kp/





![Świąteczny kiermasz w ruinach zamku w Tworkowie [ZDJĘCIA] Świąteczny kiermasz w ruinach zamku w Tworkowie](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/kiermasz-wielkanocny-tworkow-krzyzanowice.jpg)
![Klocki Lego połączyły pokolenia w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Klocki Lego połączyły pokolenia w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/klub-ojca.jpg)
![Ogólnopolski konkurs „Opowieści z Narnii” rozstrzygnięty w bibliotece [ZDJĘCIA] Ogólnopolski konkurs „Opowieści z Narnii” rozstrzygnięty w bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/konkurs-plastyczny-opowiesci-z-narnii-biblioteka.jpg)


![Dlaczego warto mówić „nie”? Spotkanie z Anitą Kiderys w bibliotece [ZDJĘCIA] Dlaczego warto mówić „nie”? Spotkanie z Anitą Kiderys w bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/anita-kiderys-10.jpg)

![Uczniowie z Roth poznają Racibórz i polskie tradycje wielkanocne [ZDJĘCIA] Uczniowie z Roth poznają Racibórz i polskie tradycje wielkanocne](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/Gymnasium-Roth.jpg)
![Światowy Dzień Wody w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Światowy Dzień Wody w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/dzien-wody-biblioteka.jpg)
![Raciborska bohemistyka świętuje 20-lecie działalności [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/bohemistyka-filologia-czeska-ans-raciborz.jpg)

![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)










