
Na pierwszych zajęciach uczestnicy sprawdzili się w sztuce układania roślin w słoiku.
Odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu „Biblioteka z Pasją” realizowane z funduszy Budżetu Obywatelskiego Miasta Racibórz. Tym razem chętni mogli wziąć udział w warsztatach z komponowania roślin w słoiku.
Od marca biblioteka w Raciborzu organizuje cykl warsztatów, które dają czytelnikom możliwość wypróbowania różnych rodzajów rękodzieła. Na pierwszych zajęciach uczestnicy sprawdzili się w sztuce układania roślin w słoiku. Mieli do dyspozycji pięć rodzajów podłoża m.in. ziemię z węglem aktywnym, żwirek czy piasek. Wykorzystano także paprotki, bluszcze, fitonię i fikus pnący. Całość dopełniły ozdobne kamienie.
Las w słoiku nie powinien sprawi trudności w uprawie – po przejściu aklimatyzacji rośliny nie wymagają podlewania, wystarczy tylko zapewnić im cieniste lub półcieniste stanowisko. Warsztaty poprowadziła bibliotekarka Paulina Michalak.
Na kolejne spotkanie – poświęcone szyciu – organizatorzy zapraszają 20 kwietnia. Obowiązują wcześniejsze zapisy: [email protected] lub tel. 32 415 37 24 w.27.
fot. MiPBP w Racibórz
oprac. /kp/




![O zimnych kąpielach w bibliotece na Ostrogu. Naukowe spojrzenie na morsowanie [ZDJĘCIA] morsowanie raciborz](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/morsowanie-raciborz.jpg)
![Refleksja nad codziennością zamiast noworocznej presji w Bibliotecznym Kręgu Kobiet [ZDJĘCIA] Refleksja nad codziennością zamiast noworocznej presji w Bibliotecznym Kręgu Kobiet](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/biblioteka-kobiet.jpg)







![Mali artyści spotkali się na warsztatach ceramicznych w Markowicach [ZDJĘCIA] Mali artyści spotkali się na warsztatach ceramicznych w Markowicach](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/warsztaty-biblioteka-markowice.jpg)
![Jak zachęcić dzieci do czytania? Bibliotekarze z Raciborza i Karwiny o promocji czytelnictwa [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/biblioteka-karwina.jpg)


![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)






