Skazę w disneyowskiej odsłonie zobaczyło 2,5 tys. osób [ZDJĘCIA]

zespol taneczny skaza disney
Skaza & Disney w Raciborskim Centrum Kultury

W przedsięwzięcie zaangażowanych było ponad 100 tancerzy, zarówno z grup hip-hopowych, jak i modernowych.

Prawie 2,5 tys. osób zobaczyło najnowsze widowisko taneczne w wykonaniu Zespołu Tanecznego Skaza z Raciborskiego Centrum Kultury, które było inspirowane najpiękniejszymi produkcjami Disneya. Biletów na premierę zabrakło już dwa tygodnie przed spektaklem, a później przedstawienie wystawiono jeszcze cztery razy, w tym dla uczniów raciborskich szkół. Skaza wystąpiła również w MOKSiR w Kuźni Raciborskiej dla tamtejszych szkół podstawowych i przedszkoli.

- reklama -

Widowisko stworzyły choreografki zespołu: Marysia Krzemień, Martyna Tucka i Milena Kamińska. W przedsięwzięcie zaangażowanych było ponad 100 tancerzy, zarówno z grup hip-hopowych, jak i modernowych, w wieku od 6 do 20 lat, zarówno z reprezentacji, jak i ci, którzy tańczą w Skazie od niedawna i był to ich pierwszy występ na scenie. Jak podkreśla RCK, instruktorki zespołu zadbały o spektakularne choreografie, pośród których była energia oraz szaleństwo na scenie, ale także precyzja, piękno i nostalgia.

Podróż po najpiękniejszych produkcjach Walta Disneya nawiązywała do obchodzonego niedawno jubileuszu 100 lat wytwórni. Tancerze zilustrowali w tańcu 19 disneyowskich bajek i filmów – począwszy od Myszki Miki, poprzez klasyki takie jak Mała Syrenka, Alladyn, Pocahontas, Toy Story czy Król Lew, aż po produkcje filmowe: Następcy, Lemoniada Gada, Hannah Montana, High School Musical czy Piraci z Karaibów. – Zarówno tancerze i choreografki, którzy nad występami pracowali przez wiele tygodni, jak i cała ekipa produkcyjna mieli z tego przedsięwzięcia ogromną radość i cieszą się, że mogli ją przekazać tak licznej publiczności. Sukces widowiska jest kolejnym potwierdzeniem marki Zespołu Tanecznego Skaza, który za każdym razem zachwyca swoimi realizacjami – podsumowuje RCK.

fot. Mateusz Wiecha
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj