Rodzinny konkurs wiedzy o przygodach Mikołajka w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]

mikolajek
Rodzinny konkurs wiedzy o przygodach Mikołajka w raciborskiej bibliotece

Do konkursu w bibliotece zgłosiło się pięć drużyn, które musiały zmierzyć się z bardzo szczegółowymi pytaniami.

Seria książek „Mikołajek” napisanych przez René Goscinnego i zilustrowanych przez Jean-Jacques’a Sempégo uchodzi za jeden z klasyków literatury dziecięcej. W ramach kolejnego rodzinnego konkursu wiedzy z cyklu „Czytał dziadek, czytał tata, czytasz Ty?” młodzi czytelnicy raciborskiej biblioteki i ich rodzice zmierzyli się z pytaniami z pierwszych dwóch części: „Mikołajek” i „Rekreacje Mikołajka”.

- reklama -

Jakie role i komu przydzieliła pani w sztuce Tomcio Paluch i Kot w butach? W jaki sposób Kleofas złamał rękę? Kto chciał być na fotografii całej klasy Marsjaninem? Dlaczego tata zgodził się kupić nos Mikołajkowi? Co podano na podwieczorek u Ananiasza? Do konkursu zgłosiło się pięć drużyn, które musiały zmierzyć się m.in. z takimi pytaniami. Pierwsze miejsce zajęła Ewelina z tatą Grzegorzem, zaledwie jednym punktem wyprzedzając brata Władysława z mamą Barbarą. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy.

Wyniki konkursu:
1. Ewelina Stopa, Grzegorz Stopa
2. Władysław Stopa, Barbara Stopa
3. Stefan Maj, Dorota Gruszkowska
4. Filip Frydrych, Katarzyna Frydrych
5. Jan Bzumowski, Piotr Bzumowski, Marcin Bzumowski

– Rodzinne konkursy wiedzy w raciborskiej bibliotece są organizowane od lat. Również jesienią zaprosimy dwu lub trzyosobowe drużyny do wzięcia udziału w kolejnej odsłonie konkursu. To doskonała okazja, żeby młode pokolenie poznało ulubione książki swoich rodziców a nawet dziadków – podsumowuje Małgorzata Szczygielska, dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki w Raciborzu.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj