Mikołajkowe potyczki w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]

swiatowy dzien ksiazki
Fot. MiPBP w Raciborzu

Uczestnicy Powiatowego Międzyszkolnego Turnieju „Mikołajkowe potyczki w bibliotece” na musieli wykazać się m.in. znajomością treści książki.

23 kwietnia obchodzony był Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji raciborska biblioteka zaprosiła uczniów szkół podstawowych z Raciborza i powiatu raciborskiego do udziału w międzyszkolnym turnieju. W tym roku konkurencje nawiązywały do przygód Mikołajka napisanych przez René Goscinnego i zilustrowanych przez Jean-Jacques’a Sempégo.

- reklama -

Przygody niesfornego Mikołajka są znane na całym świecie, a w tym roku wypada 60. rocznica polskiego tłumaczenia dwóch pierwszych części serii. Uczestnicy Powiatowego Międzyszkolnego Turnieju „Mikołajkowe potyczki w bibliotece” na początku musieli wykazać się znajomością treści książki. Dla fanów Mikołajka to nic trudnego, a pytania typu: jakie były dwa pierwsze francuskie słowa, które powtarzał Dżodżo czy dokąd chciał dojść Mikołajek, gdy uciekał z domu, nikomu nie przysporzyły problemów. Uczniom szkół podstawowych nie brak również zdolności artystycznych – świetnie poradzili sobie zarówno z wykonaniem plakatu–reklamy do książki „Mikołajek”, jak również z odegraniem wybranej scenki.

W turnieju wzięło udział sześć czteroosobowych drużyn złożonych z uczniów klas IV-VI szkół podstawowych Raciborza oraz powiatu raciborskiego: SP 13 w Raciborzu, SP 18 w Raciborzu, SP w Chałupkach, ZSP w Grzegorzowicach oraz dwie drużyny z SP nr 3 w Raciborzu. Najlepszy okazał się Zespół Szkolno-Przedszkolny w Grzegorzowicach, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 18 w Raciborzu, a trzecie – Szkoła Podstawowa w Chałupkach. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami oraz książkami.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj