12 pijanych kierowców i 14 kolizji. Długi weekend na drogach powiatu raciborskiego

policja raciborz samochod policyjny
Fot. KPP Racibórz

W ciągu kilku dni raciborscy mundurowi sprawdzili stan trzeźwości blisko 800 kierowców, a zatrzymali 12 pod wpływem alkoholu.

Przez cały długi majowy weekend dziesiątki policjantów każdego dnia czuwały nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu raciborskiego. Mundurowi interweniowali blisko 260 razy. Doszło do 14 kolizji, ponadto zatrzymali 12 pijanych kierowców.

- reklama -

W ramach działań „Bezpieczny weekend” policyjne patrole sprawdzały zachowania kierujących na drogach powiatu raciborskiego. W ciągu kilku dni raciborscy mundurowi sprawdzili stan trzeźwości blisko 800 kierowców, a zatrzymali 12 pod wpływem alkoholu. Ponadto przeprowadzili 260 interwencji, w tym 31 domowych.

– Pomimo zakończenia długiego majowego weekendu nadal apelujemy do wszystkich użytkowników dróg, zarówno tych zmotoryzowanych, jak i tych niechronionych, o ostrożność, rozsądek, a także rozwagę. Zwracamy się również do motocyklistów, by podróżowali bezpiecznie, zgodnie z przepisami, a nadmierna prędkość i brawura nie stały się przyczyną kolejnej tragedii. Niestety, nie wszyscy pamiętają o zasadach bezpieczeństwa. Bardzo ważna jest na drogach zasada ograniczonego zaufania w stosunku do wszystkich uczestników ruchu drogowego – apelują raciborscy policjanci.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj