Raciborskie Stowarzyszenie Strzeleckie z sukcesami na mistrzostwach Polski [ZDJĘCIA]

Raciborskie Stowarzyszenie Strzeleckie na Mistrzostwach Polski w Łucznictwie 3D

Tytuły mistrzów Polski zdobyli: Natalia Trybuś, Anna Kowalczyk i Sławomir Drużbicki.

Zawodnicy Raciborskiego Stowarzyszenia Strzeleckiego wzięli udział w V Mistrzostwach Polski w Łucznictwie 3D IFAA PBHC 2024, które odbyły się w dniach 24-26 maja w Mikołowie. Pasjonaci łucznictwa terenowego rywalizowali w Śląskim Ogrodzie Botanicznym oraz pobliskim lesie, znanym jako Mordor.

- reklama -

Konkurencja 3D to odmiana łucznictwa, w której tarczami są sylwetki zwierząt. Rozmieszcza się je w zalesionym terenie, w różnej odległości od miejsca oddawania strzału. Na każdej sylwetce określone jest pole trafienia. Utrudnieniem jest to, że tarcze ustawione są w terenie, co negatywnie wpływa na ocenę odległości. Do tarcz strzela się zarówno z łuków klasycznych (tradycyjnych), jak i bloczkowych.

W trakcie dwóch dni uczestnicy zmierzyli się w trzech rundach strzeleckich. Jak relacjonują reprezentanci raciborskiego klubu, zarówno ogrody, jak i leśne tereny dostarczyły wielu wyzwań, wymagających nie tylko precyzji, ale także dużej wytrzymałości fizycznej i technicznej. Nie przeszkodziło to jednak w osiągnięciu bardzo dobrych wyników. Natalia Trybuś została mistrzynią Polski juniorów dziewcząt w kategorii Barebow, Anna Kowalczyk zdobyła tytuł mistrzyni Polski U13 w kategorii Barebow, a Sławomir Drużbicki – mistrza Polski juniorów chłopców w kategorii Barebow. – Regularne treningi w sekcji łuczniczej Raciborskiego Stowarzyszenia Strzeleckiego przyniosły sukces młodym zawodnikom, a same zawody były niezwykle wymagające zarówno pod względem fizycznym, jak i technicznym, co czyni ich osiągnięcia jeszcze bardziej imponującymi – podkreśla klub.

fot. Raciborskie Stowarzyszenie Strzeleckie
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj