Maria Obuchowska z Raciborza świętowała setne urodziny [ZDJĘCIA]

Maria Obuchowska z Raciborza świętowała setne urodziny

Maria Obuchowska urodziła się w Chodorowie, na terenie dzisiejszej Ukrainy. Swoje powołanie znalazła w zawodzie nauczycielki.

W Domu Pomocy Społecznej „Złota Jesień” w Raciborzu odbyła się uroczystość z okazji setnych urodzin wieloletniej mieszkanki placówki – Marii Obuchowskiej. Wydarzenie to zgromadziło wielu gości, w tym Prezydenta Miasta Racibórz Jacka Wojciechowicza i kierowniczkę Urzędu Stanu Cywilnego Katarzynę Kalus.

- reklama -

Dyrektorka DPS-u Małgorzata Krawczyńska powitała wszystkich przybyłych. Uroczystość rozpoczęła się od składania życzeń jubilatce – każdy z obecnych miał okazję osobiście pogratulować pani Marii, wręczyć jej upominki oraz bukiety kwiatów. Nie zabrakło również momentu na pamiątkowe zdjęcia, które będą przypominać o tym wyjątkowym dniu. Po oficjalnej części uroczystości gospodarze zaprosili wszystkich na poczęstunek, w trakcie którego zaserwowano tort urodzinowy. Atmosfera była pełna radości i wzruszeń.

Maria Obuchowska urodziła się w Chodorowie, na terenie dzisiejszej Ukrainy. Po przyjeździe do Raciborza rozpoczęła pracę w laboratorium raciborskiej cukrowni, a następnie ukończyła trzyletnie Liceum Pedagogiczne. Karierę zawodową rozpoczęła w Prezydium, gdzie pracowała jako sekretarka prezydenta Raciborza Józefa Kozika i wiceprezydenta Szczyrkowowskiego. Ostatecznie swoje powołanie znalazła w zawodzie nauczycielki. Wychowała dwójkę dzieci, doczekała się czworo wnuków oraz troje prawnuków. Jest kobietą wielu talentów, co udowodniła, prezentując na uroczystości swoje ręcznie haftowane obrazy i wizerunki świętych, które wzbudziły podziw wszystkich obecnych.

fot. UM Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj