
Większość dodatkowy dzień wolny spędziłoby z rodziną lub na wyjazdach, jednak 15% zadeklarowało, że podczas dni wolnych prawdopodobnie dorabiałoby.
63% Polaków chciałoby pracować cztery dni w tygodniu, jednak za wprowadzeniem czterodniowego tygodnia pracy w Polsce jest połowa pytanych – wynika z badania Panelu Badawczego Ariadna. Najczęściej pomysł skrócenia czasu pracy do czterech dni popierają młode osoby. Wśród respondentów między 18. a 34. rokiem życia na „tak” jest 61%, natomiast jeśli chodzi o ankietowanych powyżej 55 lat – 37%. Rozwiązanie podoba się też 60% pytanych pracującym na etacie.







![Biblioteczne kluby zakończyły sezon. Czerwiec pełen spotkań i kreatywnych zajęć [ZDJĘCIA] Biblioteczne kluby zakończyły sezon. Czerwiec pełen spotkań i kreatywnych zajęć](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/biblioteka-kluby.jpg)

![Medale za długoletnie pożycie małżeńskie wręczone w Raciborzu [ZDJĘCIA] 50 lecie pozycia malzenskiego raciborz usc](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/50-lecie-pozycia-malzenskiego-raciborz-usc.jpg)


![Raciborska biblioteka zaprosiła dzieci do świata „Opowieści z Narnii” [ZDJĘCIA] Raciborska biblioteka zaprosiła dzieci do świata „Opowieści z Narnii”](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/lato-z-biblioteka.jpg)

![Wakacyjne podróże po literaturze rozpoczęte od detektywistycznych zagadek [ZDJĘCIA] Wakacyjne podróże po literaturze rozpoczęte od detektywistycznych zagadek](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/lato-z-biblioteka-14.jpg)




![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)


.jpg)



