Budowa mostu pomiędzy Grzegorzowicami a Ciechowicami ruszyła

przeprawa
Przeprawa Ciechowice – Grzegorzowice. Fot. arch. red.

Most będzie miał ponad 600 m. Zakończenie prac planowane jest na początek 2027 r.

Rusza budowa mostu nad Odrą pomiędzy Grzegorzowicami a Ciechowicami. W związku z tym 27 czerwca zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu na drogach wewnętrznych i gminnych w okolicy prowadzonych prac polegająca na zamknięciu przejazdu dla ruchu pojazdów.

- reklama -

Projekt „Budowa mostu nad rzeką Odrą w ciągu drogi wojewódzkiej nr 421” przewiduje powstanie odcinka drogowego o długości 2,7 km w ciągu drogi wojewódzkiej nr 421, który połączy ul. Młyńską w Grzegorzowicach z ul. Raciborską w Ciechowicach. Poza ponad 600-metrowym mostem budowa obejmie niezbędne drogi dojazdowe i skrzyżowania, a także ciągi pieszo-rowerowe oraz elementy poprawiające bezpieczeństwo ruchu. Zakończenie prac planowane jest na początek 2027 r. Wartość inwestycji to 293,7 mln zł.

Budowa nowego połączenia mostowo-drogowego ma na celu poprawę warunków ruchowych w regionie oraz poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu. Przejazd przez rzekę Odrę w ciągu DW 421 do tej pory odbywał się za pomocą przeprawy promowej. Kursowanie było jednak zależne od warunków atmosferycznych, co powodowało duże koszty społeczne i gospodarcze dla mieszkańców oraz dla woj. śląskiego ze względu na koszty obsługi i utrzymania.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj