Joga dla każdego. Raciborska biblioteka organizuje warsztaty [ZDJĘCIA]

joga patrycja chomiczewska
Joga dla każdego. Raciborska biblioteka organizuje warsztaty

Podczas pierwszych zajęć uczestnicy ćwiczyli m.in. oddech pudełkowy, oddechowe espresso oraz trening relaksacyjny Jacobsona.

3 lipca w raciborskiej bibliotece miały miejsce pierwsze z czterech zaplanowanych na lipiec warsztatów jogi. Tematem pierwszego spotkania na macie była „Joga i oddech” – warsztat, który łączył ćwiczenia fizyczne z treningiem mentalnym. Zajęcia poprowadziła Patrycja Chomiczewska – joginka i trenerka współpracująca z biblioteką przy realizacji projektu „Biblioteka z pasją”.

- reklama -

Świadomy i swobodny oddech jest kluczowym narzędziem w kontroli emocji i zarządzaniu stresem. W jodze połączenie ruchu i oddechu jest podstawą, a joga wykorzystuje różne techniki pranajamy. Podczas pierwszych zajęć uczestnicy ćwiczyli m.in. oddech pudełkowy, oddechowe espresso oraz trening relaksacyjny Jacobsona, który polega na naprzemiennym napinaniu i rozluźnianiu mięśni przy jednoczesnej kontroli oddechu. Spotkanie rozpoczęło się od sekwencji Powitania Słońca, a reszta zajęć odbywała się w pozycjach siedzących i leżących.

Kolejna joga w bibliotece odbędzie się 10 lipca o godz. 17:00 i będzie poświęcona praktyce Powitania Słońca. Organizatorzy proszę o przyniesienie własnych mat. Warsztaty „Joga w bibliotece” są przeznaczone zarówno dla osób, które dopiero stawiają swoje pierwsze kroki w tym temacie, jak i dla zaawansowanych praktykujących. Każdy znajdzie coś dla siebie, a regularna praktyka pozwoli na rozwój zarówno fizyczny, jak i mentalny.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj