Pszczoły, kwiaty i zapory. Edukacyjne warsztaty LEGO w Raciborzu [ZDJĘCIA]

Pszczoły, kwiaty i zapory. Edukacyjne warsztaty LEGO w Raciborzu
Pszczoły, kwiaty i zapory. Edukacyjne warsztaty LEGO w Raciborzu

Zadaniem uczestników było zaprogramowanie czujnika ruchu tak, aby pszczoła poruszała się i wydawała dźwięki po dotknięciu kwiatu.

Pierwszy tydzień lipca w bibliotece w Raciborzu był pełen kreatywności i nauki dzięki warsztatom robotyki LEGO zorganizowanym w ramach „Wakacji w Powiecie”. Uczestnicy mieli okazję pracować z zestawami LEGO Education WeDo 2.0, ucząc się podstaw programowania i inżynierii.

- reklama -

Pierwszy dzień warsztatów, który miał miejsce 1 lipca, rozpoczął się od edukacyjnego filmiku na temat kiełkowania roślin i roli pszczół w ekosystemie. Ten inspirujący materiał wprowadził dzieci do budowania z klocków LEGO kwiatów i pszczół. Zadaniem uczestników było zaprogramowanie czujnika ruchu tak, aby pszczoła poruszała się i wydawała dźwięki po dotknięciu kwiatu. Podczas kolejnych zajęć, 3 lipca, młodzi inżynierowie zgłębiali temat budowy i zastosowania zapór wodnych. Następnie przystąpili do praktycznej części warsztatów, konstruując własne zapory na małą skalę. Te zajęcia nie tylko rozwijały umiejętności techniczne, ale także pobudzały wyobraźnię i kreatywność uczestników.

W nocy z 19 na 20 lipca w ramach „Wakacji w Powiecie” odbędzie się Noc z Andersenem. Czytaj więcej: Noc z Andersenem w raciborskiej bibliotece 19 lipca

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj