
Tym razem można oglądać plakaty, kreatywne projekty użytkowe, ilustracje czy grafikę do gry komputerowej.
15 lipca obył się trzeci wernisaż prezentujący tegoroczne prace dyplomowe absolwentów Liceum Sztuk Plastycznych w Raciborzu. Tym razem w Galerii Gawra znajdującej się na pierwszym piętrze Biblioteki w Raciborzu do 1 sierpnia można oglądać prace wykonane na specjalizacji projektowanie graficzne.
Powstały prace o zróżnicowanej tematyce, wynikające z indywidualnych zainteresowań uczniów. W Galerii Gawra można zobaczyć zarówno serię plakatów społecznych i ekologicznych w różnorodnej tematyce, jak i kreatywne projekty użytkowe, m.in. projekty ornamentów, opakowania na biżuterię i identyfikacji wizualnej, wzorów na odzież, deskorolek, naklejki oraz kafle. Wystawa obejmuje także opracowane ilustracje zarówno do książek, jak i w formie obrazów dekoracyjnych na ścianę. Można również zobaczyć nowatorskie ikony graficzne oraz od podstaw stworzoną grafikę do gry komputerowej wraz z jej pełną programistyczną mechaniką. W tym roku, po raz pierwszy w historii szkoły, jedna z prac dyplomowych została w całości wykonana na telefonie komórkowym.
Autorami prac są: Emilia Czajkowska, Anna Durka, Agata Grzesiczek, Oliwia Kielska, Zuzanna Kołpińska, Igor Kucybała, Eden Michna, Wiktoria Skierska, Karolina Szymiczek, Milena Woźny, Kinga Wyleżoł i Kinga Zajadacz. Podzielili się oni z publicznością swoimi inspiracjami, a swój komentarz dodała promotorka – mgr Agnieszka Białas.
5 sierpnia biblioteka i Liceum Sztuk Plastycznych w Raciborzu zapraszają na ostatnią już odsłonę cyklu „Dyplomy 2024”. Przedmiotem wystawy będzie fotografia artystyczna zrealizowana pod kierownictwem dr Gabrieli Habram-Rokosz.
fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/




![O zimnych kąpielach w bibliotece na Ostrogu. Naukowe spojrzenie na morsowanie [ZDJĘCIA] morsowanie raciborz](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/morsowanie-raciborz.jpg)
![Refleksja nad codziennością zamiast noworocznej presji w Bibliotecznym Kręgu Kobiet [ZDJĘCIA] Refleksja nad codziennością zamiast noworocznej presji w Bibliotecznym Kręgu Kobiet](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/biblioteka-kobiet.jpg)




![Medale zawodników Łamatora na SOLT European Championship w Warszawie [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/lamator-raciborz.jpg)

![Jak zachęcić dzieci do czytania? Bibliotekarze z Raciborza i Karwiny o promocji czytelnictwa [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/biblioteka-karwina.jpg)

![Sąd Rejonowy w Raciborzu wśród liderów edukacji prawnej w Polsce [ZDJĘCIA] Sąd Rejonowy w Raciborzu wśród liderów edukacji prawnej w Polsce](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/sad-rejonowy-raciborz-marzena-korzonek.jpg)


![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)






