
Problemem są coraz częstsze poważniejsze susze – kilkadziesiąt lat temu występowały one raz na kilka lat, a teraz praktycznie co roku.
Polskie lato coraz częściej przypomina gorące wakacje w Grecji czy Hiszpanii. Analiza danych meteorologicznych z ostatnich 70 lat pokazuje wyraźny trend ocieplenia klimatu w Polsce: średnie temperatury latem wzrosły o ponad 2,2°C, a liczba upalnych dni, z temperaturą powyżej 30°C, znacznie się zwiększyła. Jeszcze w latach 50. i 60. było ich najwyżej kilka w roku, teraz coraz częściej notuje się ich ponad 20. Dodatkowym problemem są coraz częstsze poważniejsze susze. Kilkadziesiąt lat temu występowały one raz na kilka lat, a teraz praktycznie co roku.





![Raciborskie Dni Urody odbyły się po raz dziesiąty [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/Raciborskie-Dni-Urody.jpg)
![Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem [ZDJĘCIA] Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/marcin-szewczyk-pszow-biblioteka-raciborz.jpg)

![Seniorzy z Raciborza uczą się ratować życie [ZDJĘCIA] Seniorzy z Raciborza uczą się ratować życie](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/pierwsza-pomoc-raciborz.jpg)


![Samorządy uczniowskie z raciborskich szkół spotkały się w Urban Labie [ZDJĘCIA] Samorządy uczniowskie z raciborskich szkół spotkały się w Urban Labie](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/III-Raciborskie-Forum-Samorzadow-Uczniowskich.jpg)


![I Powiatowy Konkurs Polonistyczny „Polonistyczny Olimp” w ZSO nr 1 [ZDJĘCIA] I Powiatowy Konkurs Polonistyczny „Polonistyczny Olimp” w ZSO nr 1](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/polonistyczny-olimp-48-218x150.jpg)
![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)











