
W wydarzeniu wzięło udział 50 uczestników, którzy z niesłabnącym entuzjazmem oddawali się rozgrywkom do białego rana.
Planszówki potrafią dostarczyć ogromnych emocji, a najlepszym tego dowodem była szósta edycja Nocy z Grami bez Prądu organizowana przez raciborską bibliotekę. Tym razem miłośnicy gier spotkali się na Stacji Młodych, gdzie przez całą piątkową noc grali w planszówki, karcianki czy bitewniaki.
W wydarzeniu wzięło udział 50 uczestników, którzy z niesłabnącym entuzjazmem oddawali się rozgrywkom do białego rana. Na stołach pojawiły się zarówno klasyczne tytuły jak Monopoly, jak i dynamiczny Tajniacy czy epickie bitwy w świecie Warhammera 40k. Wszyscy mieli okazję spróbować czegoś nowego, a w przerwach mogli również zmierzyć się w partiach bilarda.
– Niemal wszyscy uczestnicy dotrwali do końca, co świadczy o niesamowitej atmosferze i pasji do gier! Dziękujemy wszystkim za obecność i wspólnie spędzony czas. W oczekiwaniu na kolejną edycję Nocy zapraszamy na nasze comiesięczne spotkania Klubu Gier Planszowych – podsumowuje Magdalena Wieder, kierownik Stacji Młodych.
fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/
Środowisko, jakość życia, ekologia




![Ziołowe sekrety w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Ziołowe sekrety w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ziola-biblioteka.jpg)
![Superbohaterowie i emocje, czyli komiksowe ferie w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-zimowe-biblioteka-szymon-teluk.jpg)
![Młodzi czytelnicy z Raciborza na spektaklu „Tuwim dla dzieci” [ZDJĘCIA] Młodzi czytelnicy z Raciborza na spektaklu „Tuwim dla dzieci”](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-biblioteka-raciborz.jpg)



![Trwa modernizacja minizoo w Arboretum Bramy Morawskiej [ZDJĘCIA] Trwa modernizacja minizoo w Arboretum Bramy Morawskiej](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/minizoo-raciborz-arboretum-1.jpg)

![Węgiel w roli głównej podczas warsztatów w RCK [ZDJĘCIA] Węgiel w roli głównej podczas warsztatów w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-zimowe-rck-rysunek-25.jpg)

![Seniorzy w centrum uwagi. Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] BIBLIOTEKA NIE oGRANICzA Karwina](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/BIBLIOTEKA-NIE-oGRANICzA-Karwina.jpg)




![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)






