
Policjanci podczas patrolu na ul. Dąbrowskiego w Raciborzu zwrócili uwagę na zaparkowany samochód. Jeden z mężczyzn na ich widok zaczął się ukrywać.
Policjanci z Raciborza zatrzymali trzy osoby po tym, jak podczas rutynowego patrolu zauważyli podejrzanie zachowujących się pasażerów w zaparkowanym samochodzie. Interwencja doprowadziła do ujęcia mężczyzny poszukiwanego do odbycia kary aresztu, odnalezienia narkotyków przy innym pasażerze oraz zatrzymania recydywisty podejrzanego o liczne kradzieże sklepowe.
Funkcjonariusze prewencji, patrolując ul. Dąbrowskiego w Raciborzu, zwrócili uwagę na zaparkowanego Opla, w którym przebywała grupa osób. Kiedy jeden z mężczyzn zaczął się ukrywać na widok mundurowych, wzbudziło to podejrzenia policjantów, którzy natychmiast podjęli czynności legitymowania.
W trakcie sprawdzania tożsamości okazało się, że 50-letni mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Raciborzu w celu odbycia 30 dni aresztu. To jednak nie był koniec niespodzianek. Przy drugim z mężczyzn, 43-latku, policjanci znaleźli narkotyki. W międzyczasie na miejsce interwencji na rowerze podjechał 25-letni mieszkaniec Raciborza, który był już dobrze znany funkcjonariuszom z wcześniejszych spraw dotyczących kradzieży sklepowych. Wszyscy trzej mężczyźni zostali zatrzymani.
25-latek usłyszał łącznie trzy zarzuty dotyczące kradzieży artykułów spożywczych z różnych sklepów na terenie miasta. Łączna wartość skradzionego towaru wyniosła blisko 5 tys. zł. Natomiast 43-latek usłyszał zarzut posiadania substancji zabronionych, za co grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.
oprac. /kp/