
Aby pozostać konkurencyjnym na rynku pracy, należy inwestować w rozwój umiejętności trudnych do zautomatyzowania.
Sztuczna inteligencja coraz śmielej wkracza do świata pracy, automatyzując wiele zadań, jednak eksperci przekonują, że to ludzkie kompetencje miękkie pozostają niezastąpionym fundamentem skutecznego biznesu. Okazuje się, że również polscy pracodawcy widzą wyraźne granice możliwości AI, szczególnie w obszarach wymagających personalnego podejścia, zarządzania i strategicznego myślenia. Z raportu Experis wynika, że 35% polskich firm jest przekonanych, iż sztuczna inteligencja nie jest w stanie zastąpić ludzkiego, personalnego podejścia w relacji z klientem.






![Skaza z Raciborza na podium Mistrzostw Polski w Artistic Show Dance [ZDJĘCIA] Skaza z Raciborza na podium Mistrzostw Polski Artistic Show Dance](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/zespol-skaza-raciborz.jpg)


![W Raciborzu przybywa zieleni. Wolontariusze posadzili 250 drzew [ZDJĘCIA] W Raciborzu przybywa zieleni. Wolontariusze posadzili 250 drzew](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/Raciborscy-Wolontariusze-Arboretum-drzewa.jpg)



![Fani „Władcy Pierścieni” rywalizowali w konkursie na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/biblioteka-druzyna-pierscienia.jpg)
![Mali Odkrywcy Sztuki z RCK na sportowym treningu [ZDJĘCIA] [WIDEO] Mali Odkrywcy Sztuki z RCK na sportowym treningu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/mali-odkrywcy-sztuki.jpg)
![Powiatowe eliminacje Małego OKR w Raciborzu. Najlepsi wystąpią w Katowicach [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/konkurs-recytatorski-maly-okr.jpg)
![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)







.jpg)

