
W pietrowickim centrum społeczno-kulturalnym 18 lutego kolejny raz doceniono lokalnych przedsiębiorców – Najważniejsze jest, by firmy czuły tutaj dobrą atmosferę, żeby mogły się rozwijać. A my, pomimo skromności tych przedsiębiorców staramy się ich pokazać, bo zapracowali na swój sukces ciężką, codzienną pracą – mówił sekretarz gminy Pietrowice Wielkie Adam Wajda. Sprawdź kto otrzymał statuetkę.
Nagrody XII Gali Przedsiębiorczości przyznano w czterech kategoriach:
I. Nowa inwestycja:
– Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe „Kaslina” Łukasz Chruściel
– Firma Machinetec Rudolf Wilczek
II. Prężne gospodarstwo:
– Damian Marcinek
III. Solidny produkt / usługa:
– Firma Kwartet Ewa i Zbigniew Konior
– Firma Produkcyjno Handlowo Usługowa Tomasz Wawrzinek
IV. Młoda firma:
– EL-TRAKTOR Andrzej Widok
O wyróżnionych przeczytasz na łamach najnowszego numeru dwutygodnika Gazeta Informator.
/mh/
Rynek pracy, edukacja, depopulacja




![Krzysztof Piersa spotkał się z czytelnikami raciborskiej biblioteki [ZDJĘCIA] Krzysztof Piersa spotkał się z czytelnikami raciborskiej biblioteki](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/krzysztof-piersa.jpg)








![Spotkanie z podróżnikiem w Rudach. Mariusz Kurek o odwadze i determinacji [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/mongolia-biblioteka-rudy.jpg)



![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)








![Rycerskie pojedynki i dawne rzemiosło. II Festiwal Średniowieczny na raciborskim zamku [ZDJĘCIA] Rycerskie pojedynki i dawne rzemiosło. II Festiwal średniowieczny na raciborskim zamku](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/festiwal-sredniowieczny-zamek-raciborz.jpg)
![Łamator Racibórz z sukcesami na Pucharze Polski Super League Fights [ZDJĘCIA] Łamator Racibórz z sukcesami na Pucharze Polski Super League Fights](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/lamator-raciborz.jpg)
