![Piknik rodzinny w Sławikowie](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2019/07/piknik-rodzinny-slawikow-696x465c.jpg)
W programie znalazły się liczne atrakcje dla dzieci, a także zumba z Akademią Fitness i koncert Markusa Mörla.
20 lipca w Sławikowie z okazji dnia św. Krzysztofa odbył się parafialny piknik rodzinny. Przygotowano wiele atrakcji dla dzieci, takich jak spotkanie z policjantami czy malowanie twarzy, a także zajęcia zumby z Akademią Fitness, pokaz strażacki młodzieżowej drużyny z Miejsca Odrzańskiego i występ tancerzy z raciborskiego Młodzieżowego Domu Kultury. Gwiazdą pikniku był niemiecki solista Markus Mörl.
Podczas przygotowań do pikniku grom uderzył w wieżę kościoła, co spowodowało liczne straty – uszkodzona została instalacja elektryczna, napęd dzwonów, nagłośnienie kościoła i nadajniki internetowe.
Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na remont wnętrza kościoła parafialnego i ołtarza głównego w Miejscu Odrzańskim.
fot. Jennifer Wochnik
oprac. /kp/
![Środowisko, jakość życia, ekologia](http://raciborz.com.pl/wp-content/themes/Newspaper-child/images/ikona_jakosc_zycia.png)
Środowisko, jakość życia, ekologia