
Pracownicy oczekują od firm działań na rzecz równych szans i inkluzywności.
Na pierwszym miejscu wśród najważniejszych czynników wpływających na zadowolenie z obecnego lub potencjalnego miejsca pracy jest work-life balance – wskazało na niego 94% respondentów z Polski i 93% na świecie. Na drugim miejscu znalazło się wynagrodzenie (odpowiednio 92% i 93%), a na trzecim poczucie stabilności zatrudnienia (po 89%). 56% pytanych pracowników na świecie określa swoje podejście do kariery jako ambitne, jednak 51% twierdzi, że chętnie pozostanie na stanowisku, które lubi, nawet jeśli nie daje ono perspektywy awansu. W Polsce odsetek ten jest wyższy.











![Mniej betonu i nowe rośliny w Raciborzu [ZDJĘCIA] zielen raciborz](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/zielen-raciborz.jpg)
![„Lato z Biblioteką” trwa. W filiach nie brakuje atrakcji dla najmłodszych [ZDJĘCIA] „Lato z Biblioteką” trwa. W filiach nie brakuje atrakcji dla najmłodszych](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/wakacje-z-biblioteka.jpg)

![Dzieci tworzyły własne piosenki podczas półkolonii w RCK [ZDJĘCIA] [WIDEO] Dzieci tworzyły własne piosenki podczas półkolonii w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/polkolonie-rck-piosenkobranie.jpg)
![Pan Poeta odwiedził raciborską bibliotekę. Było mnóstwo zabawy i śmiechu [ZDJĘCIA] Pan Poeta odwiedził raciborską bibliotekę. Było mnóstwo zabawy i śmiechu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/pan-poeta-33.jpg)



![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)




