
W sali „Nauka przez doświadczenia kluczem do marzeń spełnienia” uczniowie będą mieli możliwość odkrywania tajemnic otaczającego świata.
2 września w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kobyli otwarto drugą Zieloną Pracownię w gminie Kornowac. Na jej utworzenie z konkursów Zielona Pracownia_Projekt (na stworzenie projektu) oraz Zielona Pracownia (na wykonanie pracowni) placówka pozyskała 60 tys. zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.
Projekt obejmował utworzenie i wyposażenie pracowni fizyczno–biologiczno–chemicznej: zakup mebli, pomocy dydaktycznych i sprzętu multimedialnego, które posłużą do prawidłowego rozwijania szeroko rozumianych kompetencji przyrodniczych uczniów.
Zielona Pracownia „Nauka przez doświadczenia kluczem do marzeń spełnienia” to sala, w której uczniowie będą mieli możliwość odkrywania tajemnic otaczającego świata, poznawania działania zjawisk przyrodniczych, ich genezy i określonych następstw. Jej otwarcia dokonali: wójt gminy Kornowac Grzegorz Niestrój, prezes WFOŚiGW w Katowicach Mateusz Pindel oraz dyrektor szkoły Joanna Kolarczyk.
fot. UG Kornowac
oprac. /kp/




![Finał „Szansy na Sukces” z udziałem Błażeja Klimaszki już w niedzielę [WIDEO] blazej klimaszka](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/blazej-klimaszka.jpg)

![Sukces tancerek Skazy na ogólnopolskim turnieju w Łańcucie [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/zespol-taneczny-skaza-raciborz.jpg)





![Młodzi miłośnicy czytania rywalizowali w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/swiatowy-dzien-ksiazki.jpg)
![Uczniowie Liceum Sztuk Plastycznych zaprezentowali swoje prace [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/liceum-sztuk-plastycznych-dyplomy.jpg)
![Biblioteka w Rudach zaprosiła dzieci na warsztaty z okazji Dnia Ziemi [ZDJĘCIA] Biblioteka w Rudach zaprosiła dzieci na warsztaty z okazji Dnia Ziemi](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/biblioteka-rudy-dzien-ziemi.jpg)

![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)




![Piknik Na Pograniczu w Gorzycach przyciągnął tłumy [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/straz-graniczna-gorzyce-35-lecie.jpg)
