Raciborska biblioteka oferuje książki z dużym drukiem

ksiazka jesien babcia seniorzy
Fot. freepik.com

Duża czcionka sprawia, że czytanie staje się płynne i przyjemne, nawet dla osób ze słabszym wzrokiem.

Lubisz czytać, ale masz problemy ze wzrokiem? W raciborskiej bibliotece wśród nowości czeka bogaty wybór książek z dużym drukiem. To doskonała propozycja dla wszystkich, którzy cenią sobie wygodę czytania. Dzięki większym literom i szerszym marginesom każda lektura stanie się przyjemnością. Wszystkie nowości w zbiorach raciborskiej biblioteki znaleźć można na stronie www.biblrac.pl oraz w katalogu bibliotecznym: https://katalog.biblrac.pl/news.

- reklama -

Kameleon – Marek Stelar
Mikołaj Borzym jest złodziejem w drugim pokoleniu, w dodatku mistrzem w swoim fachu, choć na mistrza zdecydowanie nie wygląda. To właśnie sprawia, że razem ze swoją udającą sprzątaczkę współpracowniczką sprytnie przemyka przez domy pełne dostatku ograbiając je z najcenniejszych dóbr. I tak ślizga się przez życie i kolejne miasta w Polsce, kiedy nagle na jego drodze staje Myszowaty: tajemniczy funkcjonariusz pewnej rządowej agencji. Borzym ma dwa wyjścia: albo zacznie współpracować i dla dobra Ojczyzny obrobi dom pewnego biznesmena z jednej, za to bardzo nietypowej rzeczy, albo trafi do więzienia. Wybór jest naturalnie prosty, ale wszystko, co dzieje się potem już proste nie jest.

Niebieski ogród – Joanna Tekieli
W niewielkim i cichym miasteczku czas wydaje się stać w miejscu. Mieszkańcy wiodą spokojne życie i wiedzą wszystko o swoich sąsiadach. Przynajmniej tak im się wydaje do chwili, gdy umiera najstarszy mieszkaniec miasta. Wówczas to wychodzą na jaw sekrety, które sprawiają, że troje ludzi zajmujących się inwentaryzacją majątku zmarłego rozpoczyna śledztwo i odkrywa niezwykłą historię miłości sprzed prawie stu lat.

Zakochaj się we mnie – Michalina Kowolik
Mania ma dwadzieścia dwa lata, wychowuje młodszą siostrę, spłaca dług nieżyjącego ojca i wciąż zadaje sobie jedno pytanie: gdzie jest mama? Życie dziewczyny nie jest różowe, ale zawsze może ona liczyć na przyjaciela i babcię – chociaż ją czasem ma ochotę udusić. Gdy pojawia się Maks, świat Mani staje na głowie, i to nie tylko z powodu szybciej bijącego serca.

Gdzie diabeł nie może… – Joanna Wtulich
Koło Gospodyń Wiejskich w Stupsku szykuje się do wielkiego gotowania z okazji przedwyborczego festynu. Prace utrudnia zaginięcie przewodniczącej koła. Miejscowe policjantki, Grażynka Mrówka i Mariolka Sieradzka, podejmują się misji odnalezienia zaginionej. W śledztwie pomagają członkinie koła, czyli Aldonka, Monia i Kasiunia. Czasem działają na własna rękę, co nie zawsze spotyka się z aprobatą policjantek. Niespodziewanie wypływają tajemnicze zwłoki, i to dosłownie…

Wolontariuszka – Kamila Majewska
Dla Liliany, absolwentki studiów stomatologicznych, praca w gabinecie dentystycznym matki nie jest szczytem marzeń. Pierwszy sprzeciw rodzi poważne konsekwencje – dziewczyna musi radzić sobie sama. Otuchy dodaje jej wolontariat w fundacji Cztery Kopyta, jednak tam również, wraz z pojawieniem się nowego prezesa, Bartka, pojawiają się problemy. Liliana wpada w wir manipulacji i mimo ciężkiej pracy ma ciągłe poczucie, że jest niewystarczająco dobra zarówno dla swojej mamy, jak i innych.

Pielgrzym – Robert Baciocha
Korespondent Chicago Tribune Simon Equerry przybywa do Polski w przeddzień wizyty Jana Pawła II w ojczyźnie. Będzie relacjonował dla rodaków za oceanem pielgrzymkę. W Stanach, nie bez wyrzutów sumienia, pozostawia chorą śmiertelnie żonę i dwie córki. Prawdziwym celem podróży jest próba odnalezienia ukochanej, Żydówki z warszawskiego getta – Sary Tannebaum, poznanej zaraz po wojnie w na wpół niemieckim jeszcze Szczecinie.

Osada w Słonecznej – Mirosława Kubiak
Gdy młodziutka Antosia Krawczyk traci rodziców, zmuszona jest przejąć rodzinny interes – karczmę Osadę w malowniczej Słonecznej. Problemów dokłada dziewczynie jej siostra, która koniecznie chce spieniężyć biznes, oraz narzeczony z przyszłą teściową – chętni do przejęcia Osady.

Frania Tańska i Kolekcjoner Widmo – Maja van Straaten
Wiosna 1925 roku. Frania Tańska wraz z kustoszem Skiełłą wpada na kolejny pomysł, jak podreperować budżet Muzeum Narodowego, i dołącza do ekspedycji archeologicznej, która bada kujawskie piramidy. Na miejscu natrafia na ślad bezcennej rzeźby o dużej wartości muzealnej i rusza jej tropem, wbrew zdrowemu rozsądkowi i radom otoczenia.  Obietnica sensacyjnego odkrycia przyciąga również tajemniczego Kolekcjonera Widmo. Kim jest bezwzględny zbieracz zabytków? Czy Frani uda się go ubiec?

[Opisy książek pochodzą od wydawców]

Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj