
PTTK Racibórz zaprosił na świąteczne zwiedzanie Wrocławia.
15 grudnia odbyła się kolejna wycieczka autokarowa zorganizowana przez PTTK Oddział Racibórz. Celem wyprawy było zwiedzanie Hali Stulecia i Hydropolis oraz udział w jarmarku bożonarodzeniowym we Wrocławiu.
Po przyjeździe do Wrocławia uczestnicy rozpoczęli zwiedzanie Hali Stulecia – jednego z najważniejszych obiektów architektonicznych wpisanych na listę UNESCO. Następnie grupa udała się do Hydropolis – interaktywnego centrum wiedzy o wodzie, gdzie uczestnicy mogli poznać fascynujące tajemnice tego żywiołu. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta na wrocławskim rynku, gdzie raciborzanie mieli okazję podziwiać świąteczne iluminacje jarmarku bożonarodzeniowego. To magiczne miejsce pełne świateł, zapachów i świątecznych smakołyków zachwyciło zarówno dzieci, jak i dorosłych. Po indywidualnym zwiedzaniu jarmarku uczestnicy wrócili do autokaru, by udać się w drogę powrotną do Raciborza.
W wycieczce wzięło udział 28 osób. Najstarszy uczestnik był urodzony w 1958 r., natomiast najmłodsi byli Aleksander (ur. 2017 r.) i Zuzanna (ur. 2011 r.). 11 stycznia odbędzie się kolejna wyprawa — „Kulig w Wiśle”.

fot. PTTK Racibórz
oprac. /kp/





![Raciborska biblioteka nagrodziła najlepsze prace oparte na twórczości Juliusza Verne’a [ZDJĘCIA] Raciborska biblioteka nagrodziła najlepsze prace oparte na twórczości Juliusza Verne’a](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/konkurs-plastyczny-Podroze-z-Juliuszem-Verneem.jpg)

![Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/milosz-szymanski.jpg)
![Raciborzanie współtworzą plan adaptacji miasta do zmian klimatu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Miejski-Plan-Adaptacji-do-Zmian-Klimatu-dla-Raciborza.jpg)



![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Czy artysta ma prawo przekraczać granice? Debata na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/debata-mlodych-stacja-mlodych.jpg)




![Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu [ZDJĘCIA] Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/10/kpp-raciborz-komendant-tomasz-hynek.jpg)








