Wystawa prac jest próbą scalenia w jednym czasie i miejscu dokonań, artystów reprezentujących poszczególne dyscypliny artystyczne. Komisarzem wystawy "Zdarzenia Zderzenia" został dr Kazimierz Frączek, a oglądać ją można do 22 lutego w RCK.
Malarstwo, Rysunek, Grafika, Rzeźba. To pseudoetymologiczne zestawienie pojęć wskazuje na pozorną przypadkowość zderzeń w chaosie rzeczywistych zdarzeń. Prezentowane prace wydają się kolejno wyrzucanymi oczkami w grze skojarzeń. To ZDERZENIE w duchu Jacques’a Derridy jest kwintesencją dzisiejszego świata. Ponowoczesna teoria przypadkowości losu ludzkiego w niniejszej wystawie zdaje się jednak prowadzić ku wspólnemu celowi, jakim jest spojrzenie na człowieka, jego sytuację egzystencjalną – ZDARZENIE życia na różnych płaszczyznach jego obecności w świecie. Umieszczone w jednym miejscu obrazy, będące zapisem różnych doświadczeń, lektur życia, stają się pretekstem do odsłaniania prawdy o człowieku – w najnowszym numerze Eunomii pisze o wystawie dr Kazimierz Frączek, komisarz wystawy.
"Zdarzenia Zderzenia" – wystawę prac pedagogów PWSZ – od 8 lutego można oglądać w Galerii Sztuki Współczesnej w Raciborskim Centrum Kultury. – Tym razem wystawa nie miała wernisażu. 22 lutego odbędzie się natomiast finisaż wystawy – informuje dr Gabriela Habrom – Rokosz.
Artykuł zaczerpnięto z Eunomii nr 1 (41) / styczeń 2011
Czytaj również:
– inne artykuły zaczerpnięte z Eunomii
– inne artykuły związane z PWSZ