"Wyższa uczenia składnikiem środowiskowego systemu edukacji" pod takim tytułem w PWSZ zorganizowane zostanie VI Raciborskie Seminarium Pedagogiczne. Konferencja odbędzie się w ramach obchodów Jubileuszu X-lecia uczelni.Organizuje je Polskie Towarzystwo Pedagogiczne o/ Racibórz pod honorowym patronatem Michała Szepelawy Rektora PWSZ oraz Mirosława Lenka Prezydenta Miasta Racibórz. Miejscem seminarium, które odbędzie się 7 listopada w poniedziałek będzie Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa mieszcząca się przy ul. Słowackiego 55 sala Eichendorffa (nr 202).
Program
Godz. 10:00 – część oficjalna:
* JM Rektor PWSZ dr hab. M. Szepelawy, prof. nadzw.
* Prezydent Miasta Raciborza mgr M. Lenk
* Przewodnicząca PTP o/Racibórz dr L. Nowacka
Prelegenci
* prof. G. Kapica – Funkcja szkoły wyższej na rzecz regionu.
* prof. M. Kapica – Szkoła wyższa komponentem systemu edukacji
w euroregionie.
* mgr A. Chrobok, mgr A. Wróblewska – Losy zawodowe absolwentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu.
* mgr E. Stefaniak – Rynek pracy – perspektywy zatrudnienia a kierunki kształcenia.
* mgr M. Seyfried – Rola i funkcjonowanie PTP o/Racibórz w środowisku lokalnym. Przerwa
* dr G. Kryk – Udział studenckiego ruchu naukowego w budowaniu kapitału społecznego.
* dr J. Gembalczyk, dr B. Fedyn – Krajowe ramy kwalifikacji podstawą zmian
w szkolnictwie wyższym.
* dr K. Lach – Formy współpracy wyższej uczelni z lokalną placówką oświatową.
* mgr M. Liszka – Wpływ miejsca pracy na podejmowanie zadań edukacyjnych przez pracowników.
* mgr B. Gawłowska, mgr E. Świerczek – Edukacja do integracji na przykładzie Igrzysk dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej "Sport ku radości".
* mgr E. Zimny – Doskonalenie zawodowe nauczycieli jako czynnik rozwoju edukacji.
* mgr J. Wystub – Wychowanie przez sztukę.
* mgr D. Hryniewicz – Nowe czasy, nowe wyzwania.
Kadra tej przechowalni mogła by sobie darować stroje niczym z Uniwersytetu Jagielońskiego – bo w PWSZ wyglada to groteskowo.
Ośle, nie wiesz, że takie stroje obowiązują na wszystkich wyższych uczelniach????????????????
Do…. cymbała poniżej,, gronostaje zwykle nosi sie na uczelniach, gdzie robi sie magisteria i doktoraty, a nasza to wyzsza szkoła zawodowa gdzie otrzymuje się …..licencjat – ni piesm, ni wydra.
Mam dosyć tych pseudo-studiów, nic po nich nie będę miała jak tylko status germanisty. Teraz żałuję, że nie poszukałam sobie pracy w zawodzie. Zachciało mi się „studiowania”…
Rzuć jakimś jednym nazwiskiem absolwenta PWSZ który jest znanym menadżerem albo konstruktorem w naszym województwie. PWSZ to wylęgarnia bezrobotnych humanistów i tyle. Tu już nawet nie chodzi o to czy w Raciborzu się studiuje dobrze czy źle, czy wykładowcy olewają sprawę czy się poświęcają, że miasto jest zbyt małe i senne na porzyjęcie studentów. Chodzi o to, że najzdolniejsi ludzie są „sprzątani” przez bardziej renomowane uczelnie. W dobie niżu demograficznego i zwolnienia się miejsca w dobrych uczelniach poziom PWSZ może tylko spadać
Za to ta szkola bardzo dobrze przygotowuje swoich absolwentow………. do pelnienia zaszczytnej roli bezrobotnych!
W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Raciborzu…… europeistyka będzie dostępna zarówno dla zainteresowanych studiami stacjonarnymi, jak i niestacjonarnymi. – Planujemy utworzyć minimum po jednej grupie na studiach dziennych i zaocznych, a maksymalna liczba to w sumie 6 grup – zdradza przedstawiciel Instytutu Studiów Społecznych. – To …….kierunek idealny dla osób, które……. nie mają sprecyzowanego jeszcze docelowego zawodu – nie kryje wykładowca PWSZ w Raciborzu.
Dobre co? Kształcą nawet tych co jeszcze nie wiedzą…….co ze sobą zrobic w zyciu !